Aranżacja mieszkania. Jak malować skosy?housemarket.pl - 03 listopada 2020 14:09


Kiedyś niepożądane i trudne do zagospodarowania, dziś intrygują formą i wykończeniem – pokoje ze skosami znów stają się modne. Jednak mimo swojego niestandardowego układu wcale nie muszą oznaczać problemów z aranżacją. Na co warto zwrócić największą uwagę przy urządzaniu poddasza?

Ze względu na swoje charakterystyczne ułożenie skosy we wnętrzach potrafią pięknie rozjaśnić pokój lub wręcz przeciwnie, sprawić wrażenie przytłoczenia. Efekt finalny w dużym stopniu zależy od zastosowanych tonacji, a także ilości wpadających do środka promieni słonecznych. Ze względu na swoje rozświetlające właściwości dobrym pomysłem do ich aranżacji jest wykorzystanie bieli lub barw off-white, jak np. odcień Water Lily z linii Beckers Designer Colour. Dzięki temu zabiegowi w prosty sposób połączymy różnorodność powierzchni w jedną, harmonijną całość, optycznie powiększając przestrzeń.

Skosy mogą z powodzeniem wydzielać w pomieszczeniach strefy, jak np. kącik sypialniany. Aby jeszcze bardziej wydobyć przytulność ulubionego zakątka, sięgnijmy po ciemniejsze lub złamane barwy, które będą sprzyjać relaksowi. W tej roli doskonale sprawdzą się subtelne szarości, jak odcień Neutral, który będzie idealną bazą do zbudowania stylowego i minimalistycznego wnętrza. Matowe wykończenie pozwoli uniknąć nierównomiernego rozproszenia światła na znajdujących się pod różnym kątem ścianach. W zależności od pory dnia, w miejscach stykania się skosów może powstawać półcień, dlatego warto zastanowić się nad umiejscowieniem w tych punktach dodatkowego oświetlenia. Pojedyncza żarówka w industrialnym stylu zawieszona nad łóżkiem uwypukli współczesność stylizacji. Miękki, dekoracyjny dywanik i dopasowana kolorystycznie pościel w chłodnych tonacjach będą zaś w nieoczywisty sposób akcentować artystyczny klimat wystroju.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aranżując ściany ze skosami możemy też pójść o krok dalej, podkreślając ich urok przy pomocy niestandardowych rozwiązań. Wyeksponowanie naturalnej faktury drewnianych belek sufitowych to pomysłowy trik na wprowadzenie do pomieszczenia elementów kojarzących się z sielankowym stylem rustykalnym. Komfortową aurę sypialni spotęguje delikatna barwa Ballet z palety Beckers Designer Collection, która wdzięcznie skomponuje się z roślinnością i jasnymi meblami, kreując we wnętrzu prawdziwie marzycielski nastrój. By dodać aranżacji indywidualnego charakteru, można pokusić się o ażurowe, drewniane krzesło czy oryginalną grafikę na ścianie.