Aranżacja tarasu. To aktualnie jest na topiehousemarket.pl - 05 lipca 2017 12:35


Aranżacja tarasu to nie lada wyzwanie. Jak sprawić by przestrzeń wokół domu była nie tylko funkcjonalna, ale również atrakcyjna wizualnie? Warto postawić na modne płytki tarasowe.

Drewno to modny, piękny, jednak trudny w utrzymaniu surowiec. Producenci płytek postanowili przenieść jego fakturę na płytki, oferując kolekcje coraz ciekawsze pod względem wzornictwa. Najnowsze gresy do złudzenia przypominają naturalne drewno z jego pełnym usłojeniem. Nie są przy tym tak pracochłonne w utrzymaniu jak deski, ponieważ omija nas regularne impregnowanie, które jest koniecznością w przypadku drewnianej podłogi. 

Równie ciekawą propozycją są płytki, których stylistyka nawiązuje do hiszpańskiej mozaiki. Płytki gresowe z kolekcji Barcelona, którą dla Grupy Tubądzin zaprojektował Maciej Zień, posiadają geometryczny wzór, który daje wrażenie trójwymiaru. Świetnie sprawdza się na podłogach. Wszystko za sprawą gry kolorów – bieli i czerni oraz przyciągającego wzrok wzorowi. Mozaika nada naszemu balkonowi lub tarasowi prawdziwie hiszpańskiego stylu, jednocześnie będąc w pełni odporną na polskie warunki pogodowe, w tym także mróz. Wysoka wytrzymałość gresu sprawia, że produkt ten idealnie sprawdzi się na zewnątrz.  

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pamiętajmy, że płytki do wykorzystania na zewnątrz powinny cechować się mrozoodpornością
i wysoką ścieralnością. Pod uwagę warto wziąć także antypoślizgowość, która zapewni bezpieczeństwo zimą czy podczas deszczu.