Artystyczna geometria na podłodze

Płyty winylowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom projektantów i użytkowników poszukujących materiałów świetnie zaprojektowanych, odważnych, trwałych, ale w przystępnej cenie.

Autor: HouseMarket.pl 01 czerwca 2017 09:06

Podłogi winylowe Arkit są nie tylko funkcjonalne, ale również piękne. Francuską markę cechuje unikalna filozofia, która polega na śmiałym łączeniu nowoczesnych technologii z tradycją rzemieślniczą i artystycznym podejściem.

Marka Arkit jest młodszym dzieckiem Marie-Noëlle Plassard, kierującej wnętrzarskim gigantem, firmą Artépy. Świetnie rozpoznawalna i uznawana za pionierską spółka, aby uczcić swój okrągły 20. jubileusz, postanowiła powołać do życia w 2015 roku subbrand, specjalizujący się w podłogach winylowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po zaledwie dwóch latach funkcjonowania na rynku Arkit zyskał status trendsettera w swojej dziedzinie. Przyczyniła się do tego polityka marki, która radykalnie zmienia myślenie o podłogach winylowych. Dotychczas kojarzone z ubogim wzornictwem, koncentrującym się przede wszystkim na odzwierciedlaniu, w mniej lub bardziej udany sposób, rysunku drewna lub kamienia naturalnego, dzięki Arkit zyskały walor artystyczny.

Arkit proponuje kolekcje, które bazują na ręcznie zaprojektowanych wzorach. Namalowane farbą, ołówkiem, a nawet piórem, motywy poszczególnych kolekcji są następnie pieczołowicie reprodukowane na płytach o formacie 91,4 x 91,4 cm. W portfolio marki znajdują się cztery kolekcje. Premierowa, składająca się z czterech propozycji kolorystycznych, nosi nazwę Faux Unis. Charakteryzuje ją ponadczasowość i minimalizm.

Wszystkie wersje Faux Unis: Optique Beige, Aquarelle Pearl, Aquarelle Beige oraz Optique Black, mają bardzo subtelną strukturę, a ich kolor jest nierównomierny i płynnie przechodzi od jaśniejszego w ciemniejszy. Dzięki pomysłowemu designowi kolekcja daje ogromne możliwości budowania ciekawej geometrii podłogi i dynamizowania przestrzeni. W zależności od tego, czy płyty są ułożone według konkretnego porządku czy chaotycznie, uzyskuje się inne, ale za każdym razem niezwykłe, efekty optyczne.

Płyty winylowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom projektantów i użytkowników poszukujących materiałów świetnie zaprojektowanych, odważnych, trwałych, ale w przystępnej cenie. Parametry techniczne podłóg francuskiej firmy pozwalają na stosowanie ich zarówno w prywatnych domach czy mieszkaniach, jak i w przestrzeniach komercyjnych: recepcjach, muzeach, bibliotekach, sklepach, biurach, restauracjach. Są łatwe w montażu i niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Arkit w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz – Dekorian.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych