Ażurowe ściany zamiast balustrad - jak wyglądają we wnętrzu?

Montowane do podłogi lub stopnia ażurowe panele z powodzeniem zastępują balustrady, stanowiąc nonszalancki element wykończenia nowoczesnego wnętrza. W tych modelach za efekt WOW odpowiadają drewniane lub stalowe pionowe listwy, które imitując ścianę z jednej strony dają spektakularny efekt wizualny.

Autor: housemarket.pl 05 lutego 2021 12:10

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zaskakują nieszablonowym podejściem do kwestii aranżacyjnych. Z jednej strony widzimy wykorzystanie innowacyjnych koncepcji i konstrukcji, a z drugiej - podkreślenie klasycznych, naturalnych materiałów wykończeniowych. Wspólnym mianownikiem wszystkich konwencji jest chęć uzyskania wnętrz pełnych światła i przestrzeni. Zastępujące balustrady ażurowe ściany doskonale wpisują się w te trendy.

Nowatorskie podejście do balustrady – panele ażurowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co do zasady, istnieją dwie metody montażu ażurowych paneli, które odpowiadają za ich charakter oraz wrażenia wizualne. W momencie, gdy listwy montowane są do sufitu i podłogi, uzyskujemy przejrzysty efekt ściany. Taki montaż powoduje, że panel w sposób zdecydowany wyróżnia się we wnętrzu, stanowiąc element wizualnie niepowiązany ze schodami.

Drugim rozwiązaniem jest montaż listew do sufitu oraz stopni – wtedy panel wizualnie nawiązuje do idei balustrady, szczególnie gdy wykonany jest z tego samego materiału, co stopnie (przede wszystkim drewna).

Ażurowe panele stanowią wyjątkowe tło dla przestrzeni mieszkalnej, w której design i funkcjonalność traktowane są na równi. Takie niekonwencjonalne rozwiązania swoje miejsce znajdują zarówno w domach o klasycznej formie – szczególnie, gdy decydujemy się na listwy drewniane, jak i we wnętrzach nowoczesnych – loftowych czy minimalistycznych (gdy wybieramy ścianki ażurowe tworzone z profili stalowych). Jedno jest pewne - to rozwiązanie, które w sposób zdecydowany wyróżnia się na tle dotychczasowych trendów wykończeniowych.

A co zamiast ażurowej ściany?

Alternatywą są rozwiązania znane już na rynku, jak ażurowe balustrady o laserowo wycinanych wzorach. Za nietuzinkowy efekt odpowiada unikalny wzór, który można zaprojektować samodzielnie odwołując się do własnej wyobraźni i oczekiwań narzuconych przez wnętrze.

Świetną propozycją do wnętrz nowoczesnych są także balustrady z wypełnieniem w postaci skośnie ułożonych prętów. W takim modelu możemy wykorzystać zarówno pochwyt metalowy, podkreślający surowość wnętrz industrialnych, jak i drewniany, który będzie doskonałą propozycją do łagodniejszych wnętrz loftowych.

Dziś wnętrza tracą dotychczasową skromność na rzecz rozwiązań zaskakujących i niekonwencjonalnych. Jednocześnie widzimy ogromny szacunek do naturalnych materiałów, które pięknie prezentują się nie tylko w klasycznych przestrzeniach, ale także tych ultranowoczesnych. Ażurowe ściany pełniące role balustrad są tego doskonałym przykładem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych