Bateria zlewozmywakowa: funkcjonalna i dopasowana do stylu wnętrza

Wybierając kształt baterii zlewozmywakowej musimy wziąć pod uwagę koncepcję całego wnętrza kuchni i materiały, jakie wykorzystamy do wykończenia.

Autor: HouseMarket.pl 05 sierpnia 2016 15:19

Kuchnia to miejsce o konkretnym przeznaczeniu – z założenia ma służyć głównie do przygotowywania posiłków. Dlatego zarówno pod względem układu, jak i wyposażenia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Współczesny dom zmienia się jednak i dostosowuje do nowego stylu życia oraz potrzeb mieszkańców. Kuchnia przestała być już jedynie pomieszczeniem roboczym. Coraz bardziej otwiera się na strefę wypoczynkową, często stając się jej integralną częścią. Powinna więc być już nie tylko praktyczna, ale również i estetyczna.

Wybierając kształt baterii zlewozmywakowej musimy wziąć pod uwagę koncepcję całego wnętrza i materiały, jakie wykorzystamy do jego wykończenia. Jednouchwytowa stojąca bateria Corso firmy Invena charakteryzuje się smukłym korpusem i delikatną linią. Kształt wylewki ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Wysoka bateria stojąca z zagiętą wylewką w kształcie litery U jest optymalna, ponieważ pozwala na napełnienie lub umycie dużego naczynia, a jednocześnie nie powoduje zbytniego rozpryskiwania wody. Możliwość obrotu jeszcze bardziej zwiększa komfort korzystania z niej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Istotny jest też odpowiednio wyprofilowany, skierowany ku górze uchwyt, który służy do ustawienia zarówno temperatury, jak i siły strumienia. Precyzję obsługi zapewnia trwały mieszacz ceramiczny o szerokości 35 mm. Użytkowanie baterii jednouchwytowej jest nie tylko wygodniejsze, ale też gwarantuje mniejsze zużycie wody niż w przypadku posługiwania się dwoma pokrętłami. Dodatkowe oszczędności generuje niewielki, ale ważny element, jakim jest perlator. Napowietrza on strumień, dzięki czemu staje się on obfitszy w odczuciu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych