
Konglomerat to materiał bardzo chętnie wykorzystywany do produkcji blatów. Nic dziwnego - jest trwały, odporny na wilgoć i łatwy w utrzymaniu czystości. Czym dokładnie jest i dlaczego warto zastosować go w łazience?
Elementy wykonane z konglomeratu są trwałe, a przy tym zachowują pewną elastyczność, dzięki której dużo trudniej go skruszyć czy uszkodzić niż naturalny kamień. Wysoka odporność na zarysowania i odbarwienia powoduje, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów do produkcji blatów kuchennych.
Doskonałe walory użytkowe konglomeratu sprawiają, że świetnie nadaje się on do zastosowania w łazience. Na rynku znajdziemy szeroki wybór blatów konglomeratowych, które będą różnić się wzorami i rodzajem użytych komponentów. Spośród wielu możliwych wariantów, warto zwrócić uwagę na kamień akrylowy HI-MACS®.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
- Jest to materiał wytwarzany przez koncern LG - lidera w segmencie tworzyw polimerowych. Proces jego produkcji spełnia wymagane przez nas normy ekologiczne oraz najwyższe standardy jakości. – mówi ekspert marki Defra.
Dostępne w ofercie blaty Defra Minerals wykonane są właśnie z kamienia akrylowego. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, łatwa w utrzymaniu czystości, a przy tym wykazuje właściwości bakteriostatyczne. Kamień akrylowy nie chłonie wilgoci ani plam, dzięki czemu blaty przez długie lata zachowują niezmienioną formę i piękny wygląd.
Warto też wspomnieć, że w razie powstania uszkodzeń czy zarysowań, blat z kamienia akrylowego da się naprawić przy użyciu specjalnej żywicy. W przypadku naturalnego surowca jest to zdecydowanie trudniejsze. Nie należy też zapominać o tym, że nawet najtrwalszy kamień naturalny wymaga regularnej impregnacji wobec trudnych warunków panujących w łazience.