Blaty inspirowane kamieniem

W światowych tendencjach w aranżacji wnętrz bezsprzecznie króluje biały marmur. Kamień ten zachwyca i odkrywa różne oblicza - od kojarzonego z luksusem po mniej oczywiste czy zupełnie prekursorskie.

Autor: HouseMarket.pl 16 sierpnia 2016 14:28

Spieki kwarcowe Laminam z edycji VENATO sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wygląd klasycznego marmuru i wytrzymałość stali.

Płytami VENATO marka Laminam wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje w aranżacji wnętrz. Bezsprzecznie króluje w nich biały marmur. Edycja VENATO obejmuje płyty inspirowane wyglądem kamieni naturalnych Statuario (płyty z szarym użyleniem – Laminam CAVA Bianco Statuario Venato) oraz Calacatta (płyty ze złoto-beżowym użyleniem Laminam CAVA Calacatta Oro Venato).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowe walory wizualne zapewniają trzy rodzaje wykończenia powierzchni – płyty mogą być polerowane, matowe lub wykończone efektem soft touch. Edycja VENATO daje również ogromne możliwości tworzenia efektownych, geometrycznych kompozycji, ponieważ użylenie może być na kolejnych, sąsiadujących ze sobą płytach, kontynuowane.

Taki układ, w którym użylenie płyt płynnie przechodzi z jednej na drugą, tworząc subtelną sieć, idealnie oddaje piękno marmurowych powierzchni. Z kolei efekt, który można uzyskać, zestawiając płyty w sposób lustrzany świetnie koresponduje z bardziej awangardowym podejściem do surowca.

Płyty z kolekcji VENATO występują w formacie 100 x 300 oraz 162 x 324 cm. Najcieńsze mają jedynie 3 mm, zaś najgrubsze - 12 mm grubości. Co ciekawe, te pierwsze można wygiąć do promienia 5 m, dzięki czemu mogą być klejone do wklęsłych powierzchni ścian, np. w tunelach. Spieki są odporne na promieniowanie UV, głębokie ścieranie i zarysowania, graffiti i środki chemiczne. Są niepalne i mrozoodporne.

Dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii doskonale sprawdzają się nie tylko na ścianach, podłogach, czy elewacjach, ale z powodzeniem można wykorzystywać je również w formie blatów kuchennych czy łazienkowych. Z myślą o tych ostatnich powstały nowe płyty Laminam XL 12+. Ich optymalna grubość (12 mm) i rozmiar (324 x 162 cm) oraz wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę czy plamy gwarantuje komfortowy montaż i użytkowanie w kuchniach i łazienkach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych