Cegła w roli głównej

Cegła sama w sobie może być elementem ozdobnym. Dlatego warto uczynić ją ważnym motywem w aranżacji wnętrz.

Autor: HouseMarket.pl 15 grudnia 2016 13:12

Naturalna i ponadczasowa uroda cegieł jest coraz bardziej doceniana przez inwestorów i przeżywa prawdziwy renesans głównie dzięki swojej uniwersalności.

Od rustykalnego, przez skandynawski, minimalistyczny, aż po industrialny – praktyczne każdy styl aranżacji wnętrz stwarza wiele okazji do zastosowania cegły. Materiał może być wykorzystywany do wykończenia całych ścian, ich fragmentów, a także wybranych elementów przestrzeni, jak kolumny, schody czy kominki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cegła sprawdza się zarówno jako dekoracja salonu, sypialni czy przedpokoju, jak i kuchni oraz łazienek. Wszędzie będzie nie tylko estetycznym, lecz także wytrzymałym dekorem ściennym, który trwale wzbogaci domową aranżację. Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy warunki technicznie uniemożliwiają wykorzystanie cegły pełnej, można zamiennie zastosować odpowiednie płytki.

Wielkim atutem ceglanych aranżacji jest ich charakterystyczna trójwymiarowość, która w połączeniu z odpowiednio dobranym oświetleniem pozwala uzyskiwać oryginalną grę światłocieni, budującą we wnętrzach niepowtarzalną atmosferę. Należy przy tym pamiętać, że wykonane z gliny cegły jako naturalny materiał korzystnie wpływają na panujący w pomieszczeniach mikroklimat, co z kolei pozytywnie przekłada się na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Nie można także zapominać o jej właściwościach termoizolacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych