Ciche mieszkanie. Jak to osiągnąć i nie zbankrutować?

Nieprzyjemne bulgotanie dobiegające z rur kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania to jedna z częstszych niedogodności spotykanych w obiektach mieszkalnych. Jak się ich pozbyć?

Autor: housemarket.pl 04 lipca 2017 11:29

Jednym z najczęstszych źródeł dyskomfortu w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych jest charakterystyczny hałas wydobywający się z rur kanalizacyjnych oraz wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową. Odgłosy te to nic innego jak drgania rur.

- Obecnie w budownictwie wykorzystuje się przede wszystkim rury wykonane z tworzyw sztucznych, które są mniej masywne, przez co łatwiej wpadają w wibrację i słabiej tłumią dźwięki przelewającego się przez nie medium - wyjaśnia Maria Witkowska, Technical Manager Europe South z firmy Armacell.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W pionowych odcinkach instalacji, gdzie ścieki gwałtownie opadają, oraz w miejscach w których rury zmieniają kierunek z pionowego na poziomy, strumień ścieków odbija się od ścianek rur, wprowadzając je w wibracje. Te przenosząc się na konstrukcję ściany i do otaczającego powietrza powodują hałas słyszalny w pomieszczeniach. Jest to szczególnie uciążliwe w nowo powstałych budynkach, w których ściany są zwykle cieńsze, w związku z czym nie stanowią odpowiedniej bariery dla fali akustycznej - dodaje Maria Witkowska. 

Nowoczesna izolacja sposobem na hałas

Nieprzyjemnych odgłosów dochodzących z instalacji kanalizacyjnej czy deszczowej nie da się zupełnie wyeliminować. Istnieją jednak sposoby, by skutecznie je ograniczyć. Jednym z nich jest wyposażenie rur w odpowiedni system izolacji. Przy zastosowaniu izolacji będziemy mieli gwarancję prawidłowego wytłumienia niepożądanych hałasów od rur kanalizacyjnych. 

Nie tylko tłumienie odgłosów

Decydując się na izolację rur kanalizacyjnych warto sięgnąć po produkt, który nie tylko ograniczy nieprzyjemne odgłosy przepływającej wody, ale też będzie posiadał dodatkowe właściwości a dodatkowo pozwoli na szybki montaż otuliny. Nowoczesne materiały izolacyjne łącza w sobie kilka funkcji. Izolacja nie tylko wygłusza rury, ale też spełnia rygorystyczne wymogi odnośnie reakcji na ogień stawiane tego typu materiałom. Nowe materiały dźwiękoszczelne mimo twardej powierzchni są również elastyczne, co bardzo ułatwia ich montaż, szczególnie w trudnodostępnych miejscach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych