Ciekawe aranżacje białej łazienkiPublikator - dobrzemieszkaj.pl - 26 lipca 2016 16:32


Zastosowanie bieli w łazience jest nie tylko bardzo praktyczne i efektowne, ale także ponadczasowe, co ma spore znaczenie w wystroju wnętrz.


Dzięki zastosowaniu bieli w dużej części lub całości pomieszczenia, otrzymujemy nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Zawsze trafiony wybór

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Białe ściany, posadzka lub meble mogą wyglądać zjawiskowo zarówno w mieszkaniach lub domach urządzonych w stylu klasycznym, loftowym jak i nowoczesnym. Co istotne, mając białą, w dużym stopniu uniwersalną bazę, możemy niewielkim nakładem pracy łatwo zmienić jej charakter, stosując różne dodatki. Biel zdaje egzamin w łazience romantycznej, modernistycznej, a także urządzonej w stylu retro.

Czysta biel

Sterylną czystość, która naturalnie kojarzy się z łazienką, idealnie wyeksponuje właśnie biały kolor. Naturalna biel ścian i jasne odcienie płytek wprowadzą ład w aranżacji i będą świetną bazą do różnych wnętrzarskich zabiegów.

Łazienka w bieli jest także dobrym polem do zastosowania różnych dodatków i materiałów wykończeniowych takich jak drewno, kamień, ceramika, a nawet surowy beton. Meble łazienkowe w białym kolorze podkreślą nastrój i czystość łazienki, a ewentualne dodatki nawiązujące do określonego koloru lub motywu, nadadzą pomieszczeniu pożądanego charakteru.

Biel na wysoki połysk

Warto również pamiętać o tym, że wbrew pozorom, białe meble łatwo jest utrzymać w czystości. Zwłaszcza, jeśli są wykonane z wysokiej jakości materiałów, producent zagwarantuje, że kolor jest trwały, a biel wraz z upływem lat nie zżółknie. Wystarczy systematycznie przecierać fronty szafek, według zaleceń producenta.

Bardzo efektownie prezentują się meble łazienkowe wykonane w technologii MDF plus akryl, czyli z płyty wykończonej dodatkowo powłoką akrylową. Mają one wysoki połysk oraz podwyższoną odporność na wilgoć, co jest szczególnie istotne w takim pomieszczeniu jak łazienka. Meble na wysoki połysk zastosowane w łazience wpływają korzystnie na odbijanie światła oraz dodatkowo optyczne powiększają pomieszczenie.

Więcej na ten temat tutaj.