Co łączy drzwi i pszczoły?

Pszczoły fascynują na wielu polach. Na przykład w stolarce drzwiowej, gdzie stosuje się m.in. wypełnienie stabilizujące typu plaster miodu.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2017 12:26

– Projektując nowe modele drzwi wewnętrznych często czerpiemy inspiracje z przyrody. Motyw natury jest ponadczasowy, uniwersalny, właściwie nie wychodzi z mody. W polskich domach wykorzystuje się go bardzo często, zarówno w kolorystyce pomieszczeń, jak i w materiałach wykończeniowych oraz dekoracyjnych – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy Classen.

Drzwi Grafen to nowość w ofercie marki Classen. Stanowią one świetny przykład tego, jak naturalne inspiracje można przekuć w nowoczesne formy. Kolekcja obejmuje cztery oryginalne modele skrzydeł – każdy z nich zdobią minimalistyczne płyciny tworzące obrys sześciokątów. Wyglądem przypominają one fragmenty plastra miodu budowanego przez pszczoły. W istocie kształty te, podobnie jak nazwa linii, zostały zaczerpnięte z fizyki. Grafen oznacza bowiem płaską strukturę złożoną z atomów węgla.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lekki i subtelny charakter

Te proste dekoracje dodają drzwiom lekkości i subtelnego charakteru. Dzięki nim powstaje ciekawy efekt estetyczny, który doskonale wkomponuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz.

Skrzydła Grafen są wykończone wysokiej jakości lakierem UV Pure, który sprawia, że ich powierzchnia jest idealnie gładka i odporna na działanie czynników zewnętrznych np. promieniowania słonecznego czy uszkodzeń mechanicznych. Ponadto umożliwia łatwiejsze usunięcie zabrudzeń. Ramiak wykonany z drewna iglastego gwarantuje solidność i długoletni komfort użytkowania.

Drzwi występują w dwóch wersjach – przylgowej i bezprzylgowej. W pierwszym przypadku posiadają klasyczne wypełnienie stabilizujące typu plaster miodu, które znacznie zmniejsza ciężar skrzydła, jednak zapewnia średnie wygłuszenie. Z kolei w wariancie bez przylgi zastosowana jest konstrukcja Classen Hard, w której ramiak wzmacnia płyta drewnopochodna.

Odmienić estetykę gładkich skrzydeł

W zależności od miejsca przeznaczenia oraz preferencji nabywców, drzwi mogą posiadać zamek na klucz, oszczędnościowy, pod wkładkę patentową lub łazienkowy. W skrzydłach bezprzylgowych są to zamki magnetyczne, które nie wystają poza boczną krawędź. Ta wersja drzwi posiada też dwa gniazda pod zawiasy chowane 3D, podczas gdy w opcji przylgowej znajdują się dwa srebrne zawiasy czopowe wkręcane.

– Drzwi Grafen to odpowiedź na oczekiwania osób ceniących minimalistyczny, nowoczesny design. Są doskonałym przykładem tego, jak proste geometryczne dekoracje mogą odmienić estetykę gładkich skrzydeł. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Będą atrakcyjnym elementem domowej, ale także biurowej aranżacji – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy Classen.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych