Czy warto zwracać uwagę na łazienkowe mody?

Czy trendy mają znaczenie w tym, jak Polacy urządzają łazienki? Co będzie decydować o rozwoju tych wnętrz – zarówno prywatnych jak i publicznych? O tym dyskutowano podczas panelu inauguracyjnego IV Forum Branży Łazienkowej.

www.lazienka.pl

Autor: Publikator - lazienka.pl 03 kwietnia 2017 14:11

– Klienci przeprowadzają remonty w Polsce, wtedy gdy muszą, a nie gdy zmieniają się trendy. Moim zdaniem nie mają one więc wpływu wielkiego na decyzje zakupowe – ocenia Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego w firmie Mochnik.

Jednak jak podkreśla projektant Piotr Wełniak – zadaniem projektanta jest prognozowanie trendów na przyszłość, bo od tego zależy komfort klientów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Musimy być trochę jasnowidzem, który przewidzi jak dane wnętrze będzie odbierane za 5-10 lat. A producent też musi mieć na uwadze to, jak my, projektanci, z danego produktu będziemy korzystać po dłuższym okresie. Tabelki i współpraca z marketingiem to oczywiście też coś na co trzeba poświęcić sporo uwagi, także przy współpracy z projektantami tworzącymi dane produkty. Wiemy, że muszą one być sensowne rynkowo. Ale też muszą dawać gwarancje, że będzie atrakcyjny po dłuższym czasie – mówi Piotr Wełniak.

– Musimy patrzeć oczywiście na to jak dany produkt będzie funkcjonował za parę lat, ale mam czasami wrażenie, że takie podejście sprawia, że jesteśmy zachowawczy – uważa Katarzyna Tworek, brand manager w firmie Aurora Technika Świetlna. Jej zdaniem bezpieczne sprzedażowo produkty ograniczają perspektywę klienta, nie dając mu możliwości na szaleństwo.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych