Czyste powietrze bez smogu i pełny portfel

Termomodernizacja to najlepszy i najprostszy sposób ograniczający smog oraz gwarantujący w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych. Według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe termoizolacji, w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem, dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego najwyższą oszczędność energii.

Autor: housemarket.pl 06 listopada 2020 11:13

Ocieplenie budynków to nie moda, ale już europejski standard, który wspiera również polskie państwo, np. oferując ulgę termomodernizacyjną. Nawet o 53 tysiące złotych możesz zmniejszyć koszty remontu domu wykorzystując ulgę w rozliczeniu swojego rocznego PIT-u.

- Izolacja cieplna domu to najbardziej opłacalna inwestycja, dzięki której aktywnie chronisz środowisko naturalne oraz swój budżet przed stale rosnącymi kosztami energii. Co ważne podkreślenia, zapewniasz także rodzinie zdrowy mikroklimat, dzięki optymalnej temperaturze, wilgotności i jakości powietrza we wnętrzu domu - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. - To szczególnie ważne w czasie pandemii koronawirusa, kiedy większość czasu z oczywistych względów spędzamy w domu, który staje się naszym bezpiecznym schronieniem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oszczędzaj pieniądze i ograniczaj smog

Nieocieplone lub słabo ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli atmosfery. Zużywają zdecydowanie za dużo energii potrzebnej do ogrzewania, która powstaje najczęściej w wyniku spalania miernej jakości paliwa w niewydajnych kotłach. Kompleksowa termomodernizacja budynku pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji.

Wielu inwestorów zastanawia się czy warto zainwestować w termomodernizację. Dlatego warto dokonać prostego rachunku. Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią aż 70 proc. wszystkich kosztów eksploatacji budynku, a więc kilkumiesięczny sezon grzewczy może wiązać się z rachunkami liczonymi nawet w tysiącach złotych. Skąd tak wysokie koszty? Zimą ciepło ucieka na zewnątrz przez ściany, mimo intensywnego ogrzewania. Straty energii cieplnej budynków aż w około 1/3 to efekt przenikania ciepła przez nieocieplone ściany. Zatem jasne jest, że zastosowanie ocieplenia styropianem o odpowiednio dobranej grubości oraz lambdzie to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu. Jednocześnie jest to najlepszy sposób na ograniczenie smogu. Dobrze ocieplony dom zużywa mało energii jednocześnie zapewniając jego mieszkańcom wysoki komfort cieplny. Dzięki temu latem jest przyjemnie chłodno bez klimatyzacji, a zimą ciepło i to bez ponoszenia wysokich kosztów za ogrzewanie. Wato mieć na uwadze, że tylko zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości i parametrach przynosi realne korzyści. Termomodernizacja to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji, która w oczywisty sposób, obok oszczędności pieniędzy, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Opłacalna termomodernizacja

- Pamiętajmy, że termomodernizacja zawsze powinna być wykonana dobrej jakości izolatorem, bo tylko on zapewni skuteczne i trwałe ocieplenie. Nasze fabryki produkują styropiany według sprawdzanego przez Niemiecki Instytut GSH reżimu technologicznego, gdzie każdy etap produkcji jest monitorowany i weryfikowany. Poza tym nasze styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje techniczne i jakości Instytutu Techniki Budowlanej - mówi Krzysztof Krzemień.

Biorąc pod uwagę tendencje zmian w przepisach budowlanych, które zaostrzają wymagania dotyczące oszczędności energii i izolacyjności termicznej budynków w 2017 i 2021 roku - zastosowanie grafitowych płyt to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych