Dawniej mieszkanie teraz pracownia. Zobacz jak zmieniono wnętrza

Czy z przestrzeni, która pierwotnie miała być wnętrzem mieszkalnym, da się zrobić komfortową pracownię i showroom? Wyzwania podjęła się architektka Hanna Pietras. Stutrzydziestometrowa aranżacja to synonim stylu kamienicznego w nowoczesnym wydaniu.

Autor: housemarket.pl 25 marca 2022 13:56

Ciemna zieleń w białym kontraście

W projekcie dominuje odcień głębokiej zieleni, która jest zarówno uszanowaniem przez inwestorów historycznego charakteru budynku, jak również chęci uzyskania efektu ponadczasowej elegancji. Naturalny kolor został zestawiony z klasyką gatunku w postaci bieli, która rozjaśnia wnętrze. Klimatycznym elementem wpływającym na przytulność aranżacji, jest kamień w naturalnym, beżowym odcieniu na blacie w kuchni i marmurowe płyty wielkoformatowe.

Piękno naturalnego koloru na ścianach potęgują natomiast zdobienia, dzięki którym wnętrze nabiera nowego charakteru. Jak podkreśla architektka Hanna Pietras, ściany są idealnym płótnem, na którym warto stworzyć aranżacyjne dzieło sztuki w myśl hasła: less is more. Zielonym akcentem jest również roślinność, która ożywia otwartą i niezwykle funkcjonalną kuchnię. Architektce pomogli w tym specjaliści z firmy VERTIFORMA. A skoro o kuchni już mowa, to warto przyjrzeć się bliżej jej nietypowej, jak na biuro, formie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Funkcjonalność kuchni w nietypowej przestrzeni biurowej

W biurach na próżno szukać pomieszczeń, które mogłyby się równać z kuchniami o charakterze domowym, w których miło jest spędzić czas i omówić przy pysznej kawie plany na nadchodzący dzień. W przypadku projektu Hanny Pietras jest inaczej - mamy tu do czynienia z doskonale wyposażoną kuchnią, która pozwala na przygotowanie pełnych posiłków. Ważnym elementem tej przestrzeni jest wyspa kuchenna, która często przeobraża się w przestrzeń do pracy.

Kluczową kwestią był również wybór światła – architektka zdecydowała się na światło białe o temperaturze barwowej 4000K. Dzięki temu oświetlenie nie przekłamuje kolorów, a dodatkowo jest naturalne i rozproszone. Funkcjonalne rozświetlenie można znaleźć również w kuchennej części roboczej – tutaj w postaci opraw natynkowych TUBA polskiej marki AQForm, które dają mocne światło punktowe, ułatwiające pracę.

Architektka przy wyborze oświetlenia kierowała się przede wszystkim funkcjonalnością. Jak sama podkreśla, to właśnie dobór opraw i lamp dostosowanych do potrzeb Klienta wyznacza właściwy kierunek projektowy.

Jeżeli można mówić o trendzie w kwestii doboru oświetlenia do wnętrz, to jest to przede wszystkim funkcjonalność, ale także nieoczywiste podejście do potrzeb klienta. Zwracamy szczególną uwagę na rytm dnia Użytkowników oraz jak za pomocą światła możemy się wyciszyć lub pobudzić nasz mózg.

Nie da się ukryć, że stutrzydziestometrowa przestrzeń, która jest pracownią i showroomem, nie przypomina zwyczajnego biura. Przytulny, mieszkalny klimat jest odzwierciedleniem nie tylko aranżacyjnej otwartości, ale przede wszystkim dopasowaniem do dzisiejszych, nieco mniej oficjalnych trendów biurowych. Jak widać, wnętrze do pracy może być inspirującym projektem, w którym zostały wykorzystane funkcjonalne oprawy, nietypowy kolor przewodni i niezawodne materiały wykończeniowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych