Drewno w futurystycznej odsłonie

Tradycyjne, ekologiczne drewno nabrało teraz nowego, jeszcze bardziej designerskiego charakteru i ma szansę stać się prawdziwym hitem w branży oświetlenia.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2017 13:01

Wprowadzona w 2016 r. kolekcja drewnianych lamp z serii Wood Collection firmy SPOT Light podbiła już rynki na całym świecie. Połączenie tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnym designem przekonało nawet najbardziej wymagających klientów. Linia ma szczególne znaczenie także dla firmy SPOT Light, gdyż nawiązuje ona do lokalnych korzeni, z których wyrosło przedsiębiorstwo. W tym roku wyjątkowa kolekcja została poszerzona o nowe wzory i modele w technologii LED.

Nowe trendy oświetleniowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma SPOT Light od ponad dwudziestu lat wyznacza nowe trendy oświetleniowe w kraju i za granicą. Jej produkty zaskakują formą i dbałością wykonania w każdym detalu dzięki osobistemu zaangażowaniu samego właściciela, Christiana Ortlieb, który sam jest autorem wielu wzorów.

W latach 90. firma wyrosła na tle konkurencji dzięki specjalizacji w spotach reflektorowych, na które panował wówczas bardzo duży popyt. Wśród nich znalazły się lampy o drewnianych obudowach, dlatego ten materiał stał się symbolem sukcesu firmy, który po dwóch dekadach powraca w nowym wydaniu pod postacią Wood Collection. Ręcznie składane lampy produkowane z racjonalnie pozyskiwanego polskiego drewna z certyfikatem FSC ® spotkały się z bardzo dobrym odbiorem na wielu rynkach europejskich, dlatego firma SPOT Light wciąż pracuje nad poszerzeniem oferty. Nowe horyzonty designu oświetleniowego

Niezahamowanemu procesowi twórczemu w firmie SPOT Light sprzyja nie tylko bogate doświadczenie w obróbce drewna, lecz także rozwój nowych technologii w dziedzinie oświetlenia. Wyposażenie drewnianych lamp w oświetlenie LED otwiera nowe możliwości na poziomie wzornictwa. Tradycyjne, ekologiczne drewno nabrało teraz nowego, jeszcze bardziej designerskiego charakteru i ma szansę stać się prawdziwym hitem w branży oświetlenia.

– Źródła światła LED pracują w niskich temperaturach, co pozwala na zabudowywanie ich w konstrukcjach z drewna w różnych, niespotykanych dotychczas kombinacjach. To pozwoliło nam na stworzenie między innymi nowych modeli lamp TRIGONON, które wyróżniają się bardzo futurystycznym designem – mówi Christian Ortlieb, właściciel i twórca marki SPOT Light.

Nowa wersja TRIGONON LED bazuje na przestrzennej konstrukcji ostrosłupa, którą zaprojektował specjalnie dla marki SPOT Light niemiecki designer Herr Mandel, jednak zamiast tradycyjnego gwintu zastosowano w niej rozmieszczone na wewnętrznych krawędziach obudowy paski LED o mocy 2,6 W, które tworzą efekt linii świetlnych.

W ramach kolekcji dostępne są modele wiszące i stołowe produkowane z różnych gatunków drewna i z kolorowym kablem dostępnym w siedmiu różnych odcieniach. Drugą nowością, która imponuje nowatorskim designem, jest seria lamp podsufitowych NEELE w trzech rozmiarach

i wersjach wykonania. Wbudowane w płaską podstawę paski LED zostały rozmieszczone w różnych konfiguracjach tworzących efektowne, świetliste wzory. Natomiast wszędzie tam, gdzie potrzebne jest rozproszone światło, sprawdzą się kinkiety TREKANT ze źródłem światła LED o ciepłej barwie 3000 K, które przesłania drewniana obudowa o trójkątnym kształcie.

Tradycja odświeżona

Wśród nowych modeli z gamy Wood Collection znalazły się również serie o tradycyjnej estetyce, która sprawdzi się we wnętrzach w stylu retro, glamour czy gabinetowym. Unikatowym rozwiązaniem na skalę rynku jest seria spotów LED TESSA z główką i podstawą z drewna.

Obudowa w kolorze olejowanego dębu lub brzozy nawiązuje do tradycyjnych modeli lamp wykonywanych przez firmę SPOT Light jeszcze w latach 90., zaś dekoracyjne frezy nadają jej nowoczesnego charakteru. Dzięki wbudowanemu, ciepłemu źródłu światła 3000 K oprawy TESSA pozwalają kreować przytulny klimat pomieszczenia.

Zwrotem w stronę ponadczasowych tendencji jest seria lamp podsufitowych JONNA z eleganckimi, perkalowymi lub lnianymi kloszami dostępnymi w kolorach białym, brązowym lub antracytowym. W wersji NOBLE klosz został dodatkowo ozdobiony lśniącymi kryształami, które efektownie załamują światło. To doskonała propozycja do prestiżowych, reprezentacyjnych wnętrz, w których liczy się jakość i dekoracyjność zastosowanych materiałów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych