Drewno w kuchni - tak czy nie?

- Mimo wyższej ceny musimy pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja na lata, z której - dzięki odpowiedniej dbałości - będziemy korzystać przez wiele pokoleń.
Innym aspektem, mogącym stanowić problem, jest właśnie potrzeba dbałości o tego typu materiał, co wymagać od nas będzie odrobiny wysiłku. Decydując się na meble drewniane musimy być przygotowani na to, że trzeba będzie o nie odpowiednio dbać. Jednak taka zasada tyczy się przecież i innych przedmiotów, które nas otaczają. Jeżeli chcemy, by coś posłużyło nam latami, chcąc nie chcąc będziemy zmuszeni do odpowiedniego traktowania tych elementów wyposażenia, bez względu na to, z jakiego materiału zostały one stworzone - mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Drewniane podłogi w kuchni – czy to dobry wybór?

Oprócz mebli wykonanych z drewna, w naszych kuchniach coraz częściej pojawia się także drewniana podłoga. Jest to doskonały pomysł aranżacyjny, dopasowany do specyfiki podłoża kuchennego, narażonego na intensywną eksploatację, uszkodzenia mechaniczne oraz pojawiającą się wilgoć.

- Podłoga w kuchni musi znieść wiele – to tam spędzamy większość czasu, przez co podłoże jest często przez nas „zadeptywanie” i narażone na wszelkiego rodzaju wypadki – zbicie talerza, upadek garnka czy przypadkowe rozlanie gotującego się potrawy. Dodatkowo, tak samo jak w łazience, tak i w tym pomieszczeniu występuje wyższa wilgotność niż w pozostałych częściach domu, co zmusza nas w ostateczności do poszukiwania materiałów wykończeniowych charakteryzujących się wyższą odpornością. Dlatego podłoga z drewna w kuchni będzie bardzo dobrym pomysłem. Pamiętajmy jednak, że ją również trzeba odpowiednio zabezpieczyć - mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Match z każdym stylem

Meble kuchenne z drewna to z pewnością gwarancja trwałości i wysokiej funkcjonalności. Jak będą sprawdzać się pod względem aranżacyjnym, dopasowując się do różnego rodzaju stylów?

- Jakiś czas temu drewno kojarzyło nam się głownie z aranżacjami w stylu rustykalnym i prowansalskim. Aktualnie meble wykonane z drewna stosuje się w każdym wystroju wnętrza, łącząc je zupełnie z płaskimi frontami, kojarzącymi się z nowoczesnością, minimalizmem i prostotą. Dzięki swej naturalności i uniwersalności, tego typu materiał nigdy nie wyjdzie z mody, dopasowując się nawet do najbardziej wymagających oraz wymyślnych aranżacji wnętrzarskich - podsumowuje architektka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych