Drzwi elementem eleganckiej aranżacji

W małych mieszkaniach oszczędzają cenną powierzchnie. W dużych są ważnym składnikiem eleganckiej aranżacji. Drzwi przesuwne nadają zupełnie nowy wymiar przestrzeni domu.

Autor: HouseMarket.pl 20 września 2016 13:21

Drzwi przesuwne poruszają się po torze wzdłuż ściany lub chowają w kasecie zamontowanej w murze. Montowane są tam, gdzie tradycyjne drzwi wewnętrzne zajmują zbyt wiele miejsca lub są utrudnieniem w aranżacji wnętrza.

W niewielkich mieszkaniach warto zastosować maksymalnie wysokie skrzydła. Ten zabieg optycznie powiększa przestrzeń. Największą popularnością cieszą się modele podwieszane, które nie potrzebują montowanego w podłodze toru, więc zachowuje ona jednolitą płaszczyznę. Z kolei górny układ jezdny może zostać zamaskowany płytą kartonowo-gipsową. W tym wypadku Raumplus poleca modele S1500Air i S3000Air.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spektakularna aranżacja

W przestrzeni dużego mieszkania drzwi przesuwne mają jeszcze inne zalety niż funkcjonalność. Dzięki nim aranżacja wnętrza może stać się prawdziwie spektakularna. Warto pamiętać, że drzwi przesuwne są zazwyczaj szersze od klasycznie otwieranych. Pojedyncze skrzydło drzwi Raumplus może mieć do 180 cm szerokości. Innym wariantem są podwójne synchronicznie otwierane skrzydła, które zainstalować można np. między salonem i jadalnią lub gabinetem.

Popularnym rozwiązaniem w przestronnych, nowoczesnych apartamentach są systemy szklanych drzwi i ścianek. Raumplus w tym celu poleca modele S1500, S1600 lub S300. Dyskretnie przedzielą przestrzeń nie izolując jednocześnie od siebie pomieszczeń, które wzajemnie się przenikają. Najnowszym tego typu modelem wprowadzonym przez Raumplus jest S1200Air. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 160 x 300 cm, a jego aluminiowa rama ma zaledwie 12 mm grubości i wykończona jest elegancką czarną lub brązową anodą, bądź lakierami w palecie RAL.

Gdy zależy nam na dyskrecji

Tam gdzie zależy nam na dyskrecji, Raumplus poleca drzwi przesuwne Wooden Door. Model ten lepiej niż drzwi szklane tłumi dźwięki, zatem sprawdzi się w sypialni, łazience i między pokojami. Drzwi mogą poruszać się wzdłuż ściany lub chować do kieszeni.

Ich łatwe dopasowanie do aranżacji wnętrza umożliwia wybór fornirów i lakierów, a maksymalny wymiar wynosi 120 x 275 cm. Niezależnie od wybranego przez nas rodzaju drzwi przesuwnych i sposobu ich montażu, po ich otwarciu zyskujemy jedno przestronne pomieszczenie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych