Drzwi na indywidualne zamówienie

Projektując wnętrza coraz częściej spotykamy się z tym, że nasze założenia nie mieszczą się w standardach. Wtedy wiele elementów musi być wykonanych na specjalne zamówienie.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2017 09:40

Producenci drzwi Inter Door z takimi sytuacjami spotykają się coraz częściej. Przykładem może być kamienica w Krakowie.

Elegancka, krakowska kamienica pochodzi z końca XIX w. Została odrestaurowana przy utrzymaniu jej stylowego charakteru zarówno na zewnątrz m.in. dzięki odtworzonej zabytkowej fasady, jak również w postaci zachowanych detali takich, jak np. elementy stolarki drzwiowej i okiennej, sztukaterii na ścianach i sufitach. To właśnie przy tym projekcie zrealizowano specjalne zamówienie na nietypowe udekorowanie drzwi wewnątrzlokalowych, dwuskrzydłowych z kasetonami, które dodatkowo pełnią funkcję drzwi przeciwpożarowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Warto zwrócić uwagę na ich rozmiar – są wyższe, niż te dostępne w standardowych rozmiarach. Po stronie projektantów Inter Door było również zaprojektowanie specjalnych listew przymykowych, kasetonów na skrzydle oraz dedykowanych klamek w stylistyce retro. Celem inwestora było zachowanie stylu kamienicy, ze względu na swoją historię, ale i umiejscowienie. Ścisłe centrum, blisko Starego Miasta i Uniwersytetu Jagiellońskiego, naprzeciwko Plant krakowskich.

Inwestor postawił sobie za cel – przywrócenie blasku krakowskiej kamienicy w nowoczesnym duchu. W kamienicy znajduje się 14 apartamentów o metrażu od 55,01 do 118 mkw. oraz dwa lokale użytkowe o powierzchniach 86 i 92 mkw. Na ostatniej kondygnacji znajdują się dwa przestronne apartamenty z częściowo przeszklonym, rozsuwanym dachem i nowoczesnym systemem klimatyzacji.

Do każdego mieszkania należy komórka lokatorska, z możliwością wykorzystania jako piwniczkę na wina. W kondygnacji podziemnej znajduje się fitness club, dostępny tylko dla mieszkańców. Dodatkowym atutem świadczącym o ponadprzeciętnym standardzie proponowanych mieszkań jest ich wysokość (3,5 m) oraz duże przeszklenia w postaci portfenetrów.

Kamienica w Krakowie to tylko jeden z wielu przykładów takich indywidualnych zamówień realizowanych przez markę Inter Door. Z takiej możliwości korzystają chętnie również klienci indywidualni. Coraz częściej chcą wychodzić poza szablon i tworzyć wnętrza indywidualne.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych