Drzwi ukryte odmienią mieszkanie w blokuHouseMarket.pl - 17 lutego 2016 10:20


Nowoczesne drzwi ukryte mogą być dizajnerskim elementem architektury wnętrza, który odmieni oblicze nawet zwyczajnego mieszkania w bloku.


Od lat w naszych domach niezmiennie królują tradycyjne drzwi o mało estetycznych, wystających ościeżnicach i skrzydłach, które pod względem wykończenia pozostawiają wiele do życzenia. Mieszkania pięknieją z roku na rok, ale drzwi są nadal twardo osadzone w stylistyce lat 90-tych. Jaka jest tego przyczyna?

Część z nas nie interesuje się aranżacją wnętrz i nie ma w związku z tym wiedzy, że drzwi mogą wyglądać zupełnie inaczej. Inni, bardziej zorientowani, hasła „drzwi ukryte” , „drzwi wysokie” kojarzą z ekskluzywnymi domami i apartamentami dla wybranych. Takie stereotypowe myślenie o drzwiach próbuje odczarować znany producent PIU Design. Kolekcja PIU Wood Line to dowód, że nowoczesne drzwi ukryte mogą być ciekawym rozwiązaniem również dla posiadaczy popularnych „M-4”.

W systemie drzwiowym PIU Wood Line skrzydło wykonane zostało we wzmocnionej drewnianej konstrukcji, a ościeżnica jest aluminiowa o wielokomorowym profilu. Z punktu widzenia estetycznego warto zwrócić uwagę, że ościeżnica została całkowicie ukryta w ścianie. Dzięki temu drzwi są idealne zlicowane z jej powierzchnią.

Niewidoczne dla domowników są wszystkie elementy uzupełniające, w tym zawiasy, zamek magnetyczny, samozamykacz, uszczelka samoopadająca. Skrzydło drzwiowe może zostać wykończone półmatowym lakierem w bogatej kolorystyce z palety RAL i NCS. Z kolei miłośnicy naturalnego drewna z pewnością wybiorą drzwi fornirowane m.in. orzechem amerykańskim, palisandrem, dębem wędzonym czy teakiem. Tak szeroki wachlarz kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie oblicza drzwi do wystroju wnętrza, a nawet ujednolicenie ich z kolorystyką ścian.

Drzwi z kolekcji PIU Wood Line można zamówić w wysokości od 202 cm (tradycyjna wysokość otworów drzwiowych w polskich domach) do 240 cm (ponadstandardowa wysokość pomieszczeń). W zależności od potrzeb klienta, drzwi dostępne są w trzech szerokościach - 70/80/90 centymetrów. Skrzydło oferowane jest w dwóch grubościach – 44 mm lub 50 mm.