Drzwi zadbają o ciszę w pokoju

Jak zapewnić komfortowe warunki zarówno do pracy, jak i wyciszenia przed snem? Projektanci marki Inter Door, czerpiąc z własnych doświadczeń, zaprojektowali drzwi Akustik, które zadbają o ciszę w pomieszczeniu.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2017 15:10

Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy, relaksu, ale i zabawy to priorytet każdego rodzica. Pojawiają się wtedy pytania – co powinniśmy zrobić Producenci prześcigają się w pomysłach, pojawiają się maty oraz ekrany akustyczne. Mają niestety jeden minus – ze względu na swoją grubość, zabierają przestrzeń.

W blokach każdy centymetr jest na wagę złota, więc często takie rozwiązanie odpada. Producenci okien poszerzyli swoją ofertę o okna, które nie przepuszczają hałasu z zewnątrz. Podobnie producenci drzwi. Projektanci marki Inter Door, którzy również są rodzicami przy projekcie tego produktu bazowali na swoim doświadczeniu. Zależało im na stworzeniu drzwi, które będą przede wszystkim zapewniać komfort ciszy i spokoju w pomieszczeniu. Technologie połączyli z nowoczesnym wzornictwem dostępnym w kilku wersjach i tak powstała kolekcja drzwi Akustik.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To jednoskrzydłowe przylgowe lub bezprzylgowe drzwi o specjalnej konstrukcji, wyposażone w mechaniczny próg opadający, które charakteryzują się wysokimi parametrami izolacyjności akustycznej. W wersji przylgowej drzwi posiadają klasę Rw = 37 dB, natomiast w bezprzylgowej – klasę Rw = 32 dB. Drzwi z przeszkleniem wyposażone są w akustyczny pakiet szklany oraz ramki (bez szprosów).

Zastosowanie w kolekcji progu opadającego daje pewność, że żadne nieproszone dźwięki nie przedostaną się do pomieszczenia. Mechaniczny próg montowany jest w dolnej części skrzydła. W trakcie zamykania drzwi stopniowo opada, co zapewnia podwyższoną dźwiękoszczelność. Próg poprawia izolację nie tylko akustyczną, ale i termiczną. Ponadto eliminuje przenikanie światła i kurzu oraz dopasowuje się do nierówności podłogi. Poza tym tak wykonane drzwi będą się ciszej otwierały i zamykały.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych