Eko i dobry design - aluminiowa architektura ogrodowa

Aluminiowa rewolucja trwa. Surowiec ten jest coraz częściej wykorzystywany w branży budowlanej, a jego niezwykłe właściwości doceniają także prywatni inwestorzy. Ogromna estetyka i minimalistyczny design konstrukcji aluminiowych kojarzą się z luksusem i są symbolem nowoczesności.

Autor: housemarket.pl 02 kwietnia 2021 12:59

Walory wizualne to dopiero połowa sukcesu tego surowca. Niezwykła plastyczność sprzyjająca formowaniu dowolnych kształtów otwiera przed producentami szerokie możliwości zastosowań – od niewielkich rozmiarów elementów po wielkoformatowe systemy. Aluminium jest wytrzymałym, a jednocześnie lekkim materiałem. Doskonale izoluje ciepło i jeśli chodzi o zielone rozwiązania, święci dziś prawdziwe triumfy. 

Aluminium w ogrodzie 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aluminium coraz częściej gości nie tylko na salonach, ale i w ogrodach. Z jego pomocą możemy szybko wyczarować przestrzeń zachęcającą do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nowoczesne pergole tarasowe, zadaszenia czy panele osłonowe to doskonały sposób na wydzielenie strefy relaksu i ukrycie przed spojrzeniami sąsiadów tego, co powinno pozostać prywatne.

Z uwagi na właściwości metalu, aluminiowa architektura ogrodowa jest w pełni odporna na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak wilgoć, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie, przez co nie koroduje, nie odkształca się, jest stabilna i nie wymaga przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych. Jednak bezapelacyjna funkcjonalność to nie jedyna zaleta tego surowca. Choć powszechnie uznawało się go za materiał zimny i dedykowany branży technologicznej, dziś mocną stroną ALU jest naprawdę ciekawe podejście do designu. Materiał może przybrać dowolny kolor palety RAL, wyróżniać się wykończeniem matowym lub błyszczącym, a nawet doskonale imitować drewno. Wszystko zależy od efektu, który finalnie chcemy osiągnąć. Co więcej, pozwala nam puścić wodze wyobraźni i przeobrazić ogrodowe marzenia w rzeczywistość. Oryginalna altana? Przykuwające wzrok ogrodzenie? Przydomowa szklarnia? Dla ALU to nic trudnego.

Eko rozwiązanie

Biorąc pod uwagę żywotność – aluminium nie ma sobie równych. Ilość jego cykli życiowych jest praktycznie nieograniczona. W praktyce oznacza to, że jest z łatwością poddawane recyklingowi, a do obróbki wtórnej potrzeba dużo mniejszej ilości energii i nakładu finansowego, niż w przypadku wytwarzania surowca od podstaw. To działanie skutkuje zmniejszeniem śladu węglowego oraz ograniczeniem wydobywania rud boksytu.

CZYTAJ TEŻ: ZRÓWNOWAŻONY OGRÓD - NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

Eko-rewolucja wywołana odpowiedzialnością społeczną koncernów skutkuje nieustannym ulepszaniem technologii produkcyjnych, mających na celu powstrzymanie szybko zachodzących zmian klimatycznych. Dobrym przykładem jest koncepcja EcoDesign wprowadzona przez firmę Hydro Extrusion Poland.

– EcoDesign to innowacyjna usługa polegająca na wdrażaniu restrykcyjnych procedur na każdym etapie produkcji aluminium, po to, aby zniwelować ślad węglowy i dostosować produkty do międzynarodowych regulacji – mówi Maciej Krzewicki, Country Sales Manager w Hydro Extrusion Poland. – Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości certyfikowanych materiałów bezpiecznych dla ludzi i natury – dodaje ekspert.

W przypadku produktów aluminiowych ekologia i ekonomia to nierozłączna para, łaskawa nie tylko dla środowiska naturalnego, ale też domowego budżetu. Dzięki temu będziemy mogli ze spokojem rozkoszować się czasem wolnym – w iście królewskim stylu.

Niskoemisyjne aluminium jest przyszłością odpowiedzialnego, nowoczesnego budownictwa i to w nim przemysł pokłada nadzieje na lepsze jutro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych