Gorące trendy prosto z Mediolanu. Co królowało podczas targów designu Salone del Mobile 2022?

7-12 czerwca 2022 roku w Mediolanie odbyły się targi designu Salone del Mobile. Najbardziej wyraźny trend, który będzie silnie oddziaływał na przyszłe projekty w dziedzinie projektowania mieszkań to neutralne kolory, przestrzenie retro i vintage, zdominowane przez materiały pochodzenia naturalnego.

Autor: housemarket.pl 15 czerwca 2022 11:24

  • Tegoroczna edycja targów designu Salone del Mobile 2022 jest odpowiedzią na proces zmian w społeczeństwie, który przyspieszyła pandemia.
  • Głównym trendem promowanych przez projektantów była naturalność.
  • Sofy modułowe to jedne z najczęściej prezentowanych produktów na tegorocznych targach. Projektanci podkreślali ich uniwersalność.
  • Meble emanują luksusowym designem dzięki wysokiej jakości materiałom oraz wykończeniu.

Salone del Mobile 2022 przyciągnęły wielkie talenty projektantów, którzy z ogromną pasją prezentowali i opowiadali o kreatywnych oraz innowacyjnych projektach.

Wszechobecna „naturalność”

Najbardziej wyraźny trend, który będzie silnie oddziaływał na przyszłe projekty w dziedzinie projektowania. Neutralne kolory, przestrzenie retro i vintage, zdominowane przez materiały pochodzenia naturalnego to najbardziej poszukiwane elementy. Tego typu wnętrza mają być skoncentrowane na tym, abyśmy czuli się w nich dobrze i swobodnie. To także manifest, by nie skupiać się wyłącznie na tym, co jest modne, ale tworzyć przestrzenie, które są zgodne z naszym osobistym wyrazem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Alessandro Russotti, Salone del Mobile Milano. Fot. mat. pras.

Sofy modułowe

Sofy modułowe to jedne z najczęściej prezentowanych produktów na tegorocznych targach. Projektanci podkreślali ich uniwersalność.

- Wybierając z szeregu dostępnych elementów, takich jak szerokość sekcji, dodatkowe podłokietniki czy szezlongi, możemy tworzyć sofę idealną dla naszych potrzeb. Dodatkowo, z biegiem czasu możemy ją modyfikować, rozszerzać i dopasowywać do zmieniającej się przestrzeni - mówi Natalia Nowak, ekspertka ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Alessandro Russotti Courtesy, Salone del Mobile Milano. Fot. mat. pras.

Fotele obrotowe do salonu

Obrotowe, okrągłe fotele to rozwiązanie do salonu inspirowane klimatem lat 50. XX wieku. Meble emanują luksusowym designem dzięki wysokiej jakości materiałom oraz wykończeniu przez utalentowanych rzemieślników. Zaletą foteli jest ich wygoda oraz łatwość zmiany położenia względem różnych części salonu.

Meble ogrodowe ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

W tym aspekcie dostrzegamy wyraźny wpływ pandemii. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma dzisiaj niezwykle istotne znaczenie i jest synonimem wolności. Właśnie dlatego niektóre z największych światowych marek skupiły się na ogrodowych meblach zdecydowanie bardziej niż w trakcie poprzednich edycji. Zaprezentowane zostały piękne i efektowne produkty, które śmiało mogłyby ozdabiać pomieszczenia, ale dzięki solidnym materiałom były gotowe, aby pozostać na zewnątrz.

Alessandro Russotti Courtesy, Salone del Mobile Milano. Fot. mat. pras.

Home Office zamknięte po godzinach pracy

Praca zdalna to wciąż nasza codzienność, a zachowanie balansu pomiędzy obowiązkami służbowymi i życiem prywatnym jest bardzo utrudnione. Projektanci znaleźli rozwiązanie, które czerpie inspirację z przeszłości i zaproponowali eleganckie biuro ukryte w szafie. Mebel w ciągu dnia tworzy przestrzeń dla kreatywnych myśli, a po zakończeniu pracy ma nas motywować, aby zamknąć drzwiczki i udać się na zasłużony relaks.

Tegoroczna edycja targów designu Salone del Mobile 2022 jest odpowiedzią na proces zmian w społeczeństwie, który przyspieszyła pandemia. Ponownie odkrywamy wartość domu, chcemy żyć w nim bardziej komfortowo. Poszukujemy trwałych, wysokiej jakości rozwiązań, które mają uczynić nasze życie lepszym. Co ważne, nie jest to przemijający trend, ale jedna strukturalna przemiana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych