Jak działa toaleta myjąca? Czy może zastąpić bidet?
Toaleta myjąca czy bidet? Które z nich wybrać, aby mieć w łazience najbardziej komfortowe urządzenie do higieny intymnej? Z pomocą ekspertek wyjaśniamy, dlaczego dobrym wyborem jest toaleta myjąca, opisujemy zasady jej działania, sposób montażu oraz funkcje.
- Toaleta myjąca łączy funkcje toalety i bidet.
- Urządzenie posiada regulacje temperatury oraz technologię natrysku, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika
- Z uwagi na brak potrzeby korzystania z papieru toaletowego, oszczędzamy znaczne ilości surowców potrzebnych do jego produkcji. A także wodę.
- Toaleta myjąca to z pozoru ,,tradycyjna” miska WC, natomiast posiada ona wiele funkcjonalności i ciekawych zastosowań technologicznych. Jedną z zalet tego urządzenia jest wysoki komfort użytkowania - bez większego wysiłku można zadbać o higienę stref intymnych. Toalety te posiadają regulacje temperatury oraz technologie natrysku, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Bidet traktujemy jako osobne urządzenie sanitarne, które zajmuje dodatkową przestrzeń i nie oferuje tak szerokiego zakresu udogodnień. Jeśli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu metrażu łazienki i wygodzie wynikającej z innowacyjnych rozwiązań, to warto zainwestować w toaletę myjącą, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników – mówi Ewa Grzywa, architektka wnętrz Decoroom.

Czytaj więcej
Łazienka. Jak dobrać idealną biel ścianErgonomiczność i uniwersalność to najważniejsze cechy toalety myjącej, która łączy funkcje toalety i bidetu oraz zapewnia użytkownikom długotrwałe poczucie czystości i świeżości. Z uwagi na brak potrzeby korzystania z papieru toaletowego, oszczędzamy znaczne ilości surowców potrzebnych do jego produkcji. A także wodę. Mała zmiana może dużo znaczyć.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
- Atutem toalety myjącej jest to, że może być zainstalowana zarówno w starej łazience (jeśli posiadamy w miejscu montażu prąd), jak i w nowo remontowanym pomieszczeniu, które uzbrajamy we wszystkie niezbędne przyłącza – wskazuje architektka Monika Staniec z autorskiej pracowni Monika Staniec Interior Design.
Urządzenie dla całej rodziny
Toaleta myjąca Geberit AquaClean, dzięki opatentowanej technologii WhirlSpray, wytwarza pulsujący strumień prysznicowy, który umożliwia precyzyjne i dokładne mycie przy małym zużyciu wody. Z kolei technika TurboFlush zapewnia wyjątkowo ciche i dokładne spłukiwanie.
Z szerokiej oferty Geberit można wybrać odpowiednią toaletę myjącą dostosowaną praktycznie do każdej sytuacji życiowej i potrzeb użytkownika.
- Jeżeli wybraliśmy Geberit AquaClean do swojej łazienki, to pozostaje jeszcze uzbroić miejsce, w którym będzie stała toaleta myjąca, w prąd, wodę (podobnie jak w przypadku bidetu) i w odpływ kanalizacyjny. To jedyne wymogi producenta. Po montażu sprzętu można zainstalować aplikację do swojej toalety myjącej i sterować nią z poziomu smartfona. To nie lada gratka dla fanów smart home - dodaje architektka Monika Staniec.

SŁOWA KLUCZOWE
REKOMENDOWANE DLA CIEBIE
- 09 cze Kredyt 2 proc. zaszkodzi sektorowi PRS?
- 09 cze Atrakcyjna działka w Warszawie sprzedana. Na Bemowie wyrosną nowe mieszkania
- 09 cze Top 5 najdroższych wysp na sprzedaż
- 07 cze Nadchodzą ciepłe miesiące w mieszkaniówce. Polacy szukają dobrych ofert
- 07 cze GH Development wybrał wykonawcę inwestycji na Pradze Północ
- 07 cze Mieszkania w Krakowie. Powstaną dwa bloki w miejsce przedszkola
- 07 cze Mieszkania zamiast biur. Z mapy Kielc zniknie stary biurowiec