Jak urządzić pokój młodzieżowy?Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Morele.net - 27 lipca 2021 10:43


Aranżacja pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie, ponieważ pomieszczenie dla nastolatka powinno łączyć w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością. Każdy detal i element wyposażenia należy dokładnie przemyśleć i dopasować do rzeczywistych potrzeb dorastającego dziecka. Przy urządzaniu pokoju młodzieżowego trzeba więc pamiętać o kilku ważnych aspektach, dzięki którym stanie się on swoistym azylem i jednocześnie będzie odzwierciedleniem osobowości nastolatka. Zatem czym kierować się przy aranżacji młodzieżowego wnętrza? Podpowiadamy.

Pokój młodzieżowy – strefa snu

W pierwszej kolejności warto urządzić strefę sypialnianą, która w każdym pokoju młodzieżowym odgrywa bardzo istotną rolę. Stanowi bowiem syntezę miejsca do spania oraz do odpoczynku, który jest ważnym elementem życia młodego człowieka. Centralnym elementem jej wyposażenia jest oczywiście łóżko, które powinno być dopasowane zarówno do metrażu pomieszczenia, jak i warunków fizycznych naszej pociechy. Warto zadbać również o doświetlenie obszaru wokół łóżka, na którym młodzież często czyta książki czy ogląda filmy wieczorową porą. Dobrze sprawdzi się niewielki kinkiet czy lampa podłogowa z jasnym abażurem przyjemnie rozpraszającym światło.

Pokój dla nastolatka – strefa do nauki

Bardzo ważnym elementem wyposażenia pokoju młodzieżowego jest stanowisko do nauki, które nie może obejść się bez dobrej jakości biurka. Warto zainwestować w model z szerokim blatem, który umożliwi przechowywanie sprzętu elektronicznego i przyborów papierniczych w łatwo dostępnym miejscu. Dobrym rozwiązaniem okazują się również komputery stacjonarne z wydajnymi procesorami, które będą przydatnym narzędziem w przygotowywaniu się do lekcji i sprawdzianów czy tworzeniu prezentacji multimedialnych. W zestawie z komputerem należy także zakupić monitor o wysokiej rozdzielczości, najlepiej z matrycą antyrefleksyjną, która pozwala chronić wzrok i przeciwdziałać przemęczeniu oczu.

Pokój nastolatka – miejsce do przechowywania

Podczas aranżacji pokoju młodzieżowego należy przywiązać dużą wagę do zagospodarowania przestrzeni do przechowywania. Jest to niezwykle istotne w mniejszych pomieszczeniach, gdzie każdy metr kwadratowy okazuje się na wagę złota. Warto zainwestować w pojemne szafy na wymiar, dzięki którym z łatwością wykorzystamy wysokość pokoju i jego mniej ustawne zakamarki. W pokoju nastolatka nie może też zabraknąć regałów na książki, zarówno stojących, jak i wiszących, czy komód na ubrania, dzięki którym zachowanie optymalnej czystości na co dzień stanie się zdecydowanie łatwiejsze.