Jak wpasować sprzęt AGD w minimalistyczny wygląd mieszkania?housemarket.pl - 03 listopada 2020 11:49


Proste wzornictwo produktów połączone z wysoką jakością na stałe zagościło w polskich domach. Minimalizm to przede wszystkim jakościowe materiały w połączeniu z praktycznymi funkcjami, które dostosowują się do potrzeb i zwyczajów użytkownika. Mają one zastosowanie w wielu aspektach naszego życia, m.in. w ubiorze czy choćby w wyborze sprzętów gospodarstwa domowego. Jak wprowadzić proste rozwiązania do swojego życia?

Mniej znaczy więcej

Możemy myśleć, że potrzebujemy wiele otaczających nas przedmiotów, które w momencie zakupu w naszej głowie urastają do rangi niezbędnych. Niestety rzeczywistość często okazuje się inna i zakupione przez nas rzeczy stają się bezużyteczne i zalegają w domu lub, co gorsza, tylko przez pewien krótki moment z nich korzystamy. Krótki, bo po chwili psują się i jedyne do czego się nadają to do kosza na śmieci. Dlatego postawmy na zasadę – mniej znaczy więcej. Decydujmy się na zakup dobrych, jakościowych produktów o prostym designie, które będą nam służyć przez długi czas.

Minimalistyczny dom

Wprowadzenie minimalizmu do naszego domu to bez wątpienia dobra decyzja i pierwszy krok do zasady „uproszczonego życia”, które oznacza mniej zbędnych opcji, mniej przycisków, mniej poświęcanego czasu na obowiązki – co daje spokój umysłu. Zasadę tą wyznaje marka Gorenje zajmująca się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Najnowsza linia wyposażenia kuchni Simplicity będzie idealna dla osób, które kochają proste rozwiązania. Została ona zaprojektowana w dwóch kolorach - nieskazitelnej bieli i głębokiej czerni, które z łatwością wkomponują się w każde wnętrze. Wszystkie urządzenia zapewniają bezbłędną obsługę i działanie za jednym dotykiem. Dodatkową zaletą minimalistycznych sprzętów jest fakt, że jeżeli w przyszłości zamarzy nam się zmiana wystroju mieszkania to bez problemu nasze wyposażenie wpasuje się w nowy styl. To dzięki temu, że minimalizm jest niezwykle uniwersalny, przez co może być bazą do innych, bardziej ekstrawaganckich rozwiązań.

Elegancki wygląd i intuicyjne sterowanie

Marka Gorenje pokazuje, że minimalizm to nie tylko piękny w swojej prostocie design, ale także nowoczesna technologia. Dzięki funkcji AdaptTech, lodówko-zamrażarki linii Simplicity mogą przewidzieć, kiedy drzwi lodówki zostaną otwarte i obniżyć temperaturę wewnątrz urządzenia, aby uniknąć skutków nagłego wzrostu temperatury i zapewnić żywności maksymalną świeżość. Funkcja AdaptBake umożliwia piekarnikowi z tej samej linii zapamiętywanie ustawień temperatury dla każdego zapisanego programu i sugeruje je przy kolejnym użyciu. Czujnik AdaptLight okapu automatycznie rozpoznaje, kiedy użytkownik stoi przed urządzeniem, aby rozpocząć gotowanie i włącza światło.

Życie w duchu minimalizmu nie musi nas zmuszać do odrzucenia technologii. Jak widzimy - połącznie dobrego designu z najnowszą technologią jest możliwe.