Jak wybrać idealne łóżko do sypialni?

Szacuje się, że dorosły człowiek powinien przesypiać około 1/3 doby. Oczywiście to, ile rzeczywiście spędzamy w objęciach Morfeusza, to kwestia indywidualna, jednak pełny odpoczynek ma wpływ na nasze codzienne życie oraz pracę. Z uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu sen, najważniejszym momentem urządzania sypialni jest wybór łóżka. Jak wybrać najlepsze łóżko pod kątem funkcjonalnym i wizualnym.

Autor: housemarket.pl 30 marca 2022 15:59

Jaki wpływ na nasze życie ma zdrowy sen?

O tym, jak ogromny wpływ na nasze życie ma odpowiednio długi i głęboki sen, przekonał się z pewnością każdy, kto „zarwał” kilka nocy z rzędu. Długotrwałe zmęczenie z pewnością odbije się na stanie emocjonalnym. Rozdrażnienie i problemy z zebraniem myśli z czasem mogą przerodzić się nawet w depresję. Zdrowy sen nie pozostaje bez znaczenia również dla naszej odporności, układu krążenia gospodarki hormonalnej.

Odpowiednia ilość i jakość snu to także ochrona przed rozwojem takich chorób jak cukrzyca lub nadciśnienie. Co ciekawe, zmęczenie może być widoczne na twarzy i to nie tylko w postaci cieni pod oczami, ale również w pogorszeniu stanu cery. Warto wiedzieć, że brak odpowiedniej ilości snu to mniejszy metabolizm, który z pewnością będzie widoczny w dodatkowych kilogramach. Synonimem zdrowego snu jest oczywiście jego odpowiednia długość i jakość, ale również wybór optymalnego łóżka.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni?

Łóżko to mebel, który musi być dopasowany do jego użytkowników nie tylko stylem, ale również wielkością. Właśnie z tego względu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na długość i szerokość stelaża. A skoro o stelażu już mowa, to warto wspomnieć, że w każdej sypialni najlepiej sprawdzi się model elastyczny z drewna bukowego lub sosnowego. Na funkcjonalność mebla wpływa również topper, czyli materac nawierzchniowy, który nie tylko zabezpiecza podłoże przed zabrudzeniami, ale przede wszystkim umożliwia dopasowanie twardości powierzchni do potrzeb użytkowników mebla.

- Łóżko to bez dwóch zdań najważniejszy mebel w każdej sypialni. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie wizualne, a więc na to, czy kolor i forma łóżka pasują do sypialni, jak i na względy praktyczne - czy łóżko ma dodatkowe pojemniki do przechowywania, ukryte pod stelażem lub czy tapicerowany zagłówek został wykonany z materiału, który łatwo się czyści – podkreśla dekoratorka wnętrz Anna Kajaniec z Onemarket.eu.

Przy wyborze łóżka do sypialni warto zwrócić uwagę na wspomniany przed chwilą zagłówek. To właśnie jego wysokość będzie miała wpływ na komfort użytkowania mebla, między innymi na możliwość czytania książki przed snem w pozycji siedzącej, którą będzie stabilizować miękkie obicie, a nie zimna i twarda ściana. Warto pamiętać o tym, że zagłówek ma ogromny wpływ również na wygląd łóżka.

Drewniane, tapicerowane a może z baldachimem?

Miłośnicy wnętrz, którzy przepadają za skandynawskimi klimatami w tapicerowanym wydaniu, z pewnością zwrócą uwagę na łóżko kontynentalne London z pionowymi zagłówkami oprawionymi w drewnianą ramę lub też jego francuski odpowiednik, czyli łóżko Paris, którego miękkie obicie przywodzi na myśl klasykę minimalizmu. A skoro o tapicerowanych meblach i klasyce już mowa, to nie sposób nie wspomnieć o subtelnej stronie propozycji Onemarket.eu. Jej sztandarowym przykładem jest łóżko kontynentalne z niezwykle eleganckim zagłówkiem Edward oraz pojemnikiem na pościel i wspomnianym wcześniej topperem.

Wybór łóżka do sypialni to nie lada sztuka. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się zarówno tak oczywistymi kwestiami, jak wymiar stelaża, jak i estetycznym wyglądem mebla, jakością materiałów, z którego zostało wykonane łóżko, a także stylistyką oraz funkcjonalnością.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych