Jak zaaranżować wnętrze w stylu smart?

Mieszkanie może stać się smart już na etapie projektowania – wystarczy, że zostanie wyposażone w nowoczesne urządzenia techniczne, jak sterowane pilotem oświetlenie czy wideomonitoring. Podejście to warto także realizować, wybierając meble i dodatki.

Autor: HouseMarket.pl 02 lutego 2017 11:32

Koncepcja smart living jest rozumiana przede wszystkim jako optymalizacja i ułatwianie sobie życia. Najczęściej odbywa się to poprzez rozsądne korzystanie z nowinek technologicznych, ale może również polegać na wyborze bardzo praktycznych sprzętów. W mieszkaniu w stylu smart ważne miejsce będą zajmować więc wielofunkcyjne meble, takie jak kufer lub skrzynia, które staną się jednocześnie pojemnym schowkiem do przechowywania różnych przedmiotów oraz wygodnym siedziskiem czy stolikiem okolicznościowym.

Koncepcję smart doskonale realizują również modułowe stoliki Shiro dostępne w sklepie Dekoria.pl. Dzięki prostej, oryginalnej formie mogą pełnić funkcję stolika kawowego, pomocnika przy sofie lub szafki nocnej. Stalowa, minimalistyczna konstrukcja będzie świetnie pasować do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podwójną funkcję pełnią również rolety rzymskie duo, które łączą role zasłony i firany. Wierzch rolety stanowi dekoracyjna tkanina, spód – elegancki, półprzezroczysty woal. Każda z warstw jest sterowana niezależnie. Jeden produkt pozwala więc zastąpić dwa inne przedmioty, co pomaga zoptymalizować koszty oraz zaoszczędzić miejsce.

Sprytne rozwiązania

Optymalizacja życia spod znaku smart nie musi się ograniczać do zastosowania bardzo zaawansowanych nowych technologii, których cena wyklucza powszechną dostępność. Warto przemycić sprytne i praktyczne mechanizmy w miejscach, w których początkowo nikt się ich nie spodziewa.

Do sprytnych trików, wpisujących się w aranżację wnętrza w stylu smart, należą m.in. lampki i kinkiety z regulowanym ramieniem, np. kinkiet Efren lub praktyczne kolorowe przyborniki przywieszane do dziecięcych łóżeczek. Okazuje się bowiem, że koncepcję smart we własnym domu można realizować głownie dzięki bardzo funkcjonalnym szczegółom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych