Klimatyczne mieszkanie po remoncie w 100-letniej kamienicyhousemarket.pl - 22 kwietnia 2020 09:42


Projekt 68-metrowego mieszkania w ponad stuletniej kamienicy miał spełniać trzy warunki. Wnętrze miało być wygodne i komfortowe, eleganckie i nieszablonowe oraz łączyć w sobie klimat vintage z nowoczesnymi potrzebami.

Projekt wnętrza stworzyła pracownia Deer Design, a partnerem realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Podczas aranżacji największym wyzwaniem okazała się sztuka kompromisu. Spójny gust oraz zachowane prawo weta do prac drugiej strony sprawiły, że wszystkie oczekiwania zostały spełnione, a mieszkanie zaskakuje oryginalnością, pięknem wyrazu oraz nieuchwytnym duchem minionych lat. I tak powstało „czyste szczęście” - jak mówią o swoich czterech ścianach właściciele.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elegancki hall

Reprezentacyjny korytarz zdradza charakter wnętrza. Biała marmurowa posadzka z wyraźnym szarym rysunkiem użyleń idealnie komponuje się z granatem ścian i sufitu. Ale klimat budują tutaj złote detale: lustro w dekoracyjnej, wyszukanej ramie oraz elegancka konsola ze złotymi nóżkami, a na niej dodatki również w kolorze szlachetnego kruszcu. Dbałość o detal akcentują także sztukaterie w śnieżnobiałej barwie, które stanowią doskonały kontrapunkt dla intensywnej barwy ścian i sufitu.

Kuchnia z salonem

W kuchni otwartej na salon królują proste formy i nowoczesny minimalizm z nutami vintage. Granatowa oraz biała zabudowa meblowa stanowi jedynie tło. Wzrok przyciąga oryginalna ściana nad blatem kuchennym wykonana przy użyciu tynku strukturalnego Metropolis zakupiony w Dekorian Home, która płynnie łączy się z szarym fartuchem kuchennym oraz blatem.

Na takim tle i w takim otoczeniu eleganckie złote krany prezentują całe swoje piękno. Podobnie jak zawieszone na złotej ramie szklane klosze. Salon od kuchni oddziela prosty stół otoczony eleganckimi krzesłami w kolorach granatu i burgundu. Wzorzysta podłoga oraz starannie dobrana sztukateria stanowią jedne z wielu ważnych akcentów w tej części mieszkania. Z dużej szarej sofy można podziwiać starodawną drewnianą komodę. Idealnie odnowiona, dostała drugie życie. Tuż obok niej znajduje się fotel vintage z czerwonym obiciem na klasycznych krótkich drewnianych nóżkach. Klimat dawnych lat podkreślają także prosty stolik z oryginalną lampką stołową oraz globus w drugiej części pokoju. Miłośnicy nietuzinkowych form z pewnością zwrócą uwagę na wyjątkowe kinkiety inspirowane sztuką origami. Latające ptaki - symbol wolności, łączą przeszłość z teraźniejszością. Salon dopełniają designerski stolik kawowy z trzema blatami oraz duża lampa wisząca na złotej ramie. Na ścianach nie mogło zabraknąć czarno-białych portretów, które stanowią najdoskonalsze nawiązanie do przeszłości.

Łazienka

We wnętrzu wzrok przyciąga ściana z królewskimi flamingami w kolorze złota. To one są tutaj niekwestionowanymi bohaterami. Złote detale, tj: rama lustra, uchwyty mebli, wisząca lampa, tworzą harmonijną całość z bielą mebli łazienkowych, szarym blatem oraz z marmurową posadzką.