Klimatyzacja w mieszkaniu - fakty i mity

Wraz z nadejściem upalnych dni przebywanie w mieszkaniu staje się coraz bardziej uciążliwe. W tym okresie możemy częściej odczuwać zmęczenie, senność czy rozdrażnienie. Kiedy zawodzą proste sposoby, takie jak otwieranie okien czy zakładanie żaluzji, warto pomyśleć o klimatyzacji. Niektórym użytkownikom klimatyzatory kojarzą się jedynie z przeziębieniem i alergią. Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Autor: HouseMarket.pl 20 czerwca 2017 14:40

Przeziębienie spowodowane zbyt niską temperaturą w klimatyzowanym pomieszczeniu to jedna z obaw, która jest najczęściej przytaczana przez przeciwników tych urządzeń. Według zaleceń specjalistów, temperatura nie powinna być niższa niż 5-7° C od tej panującej na zewnątrz. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, takie jak technologia chłodzenia Samsung Wind-FreeTM Cooling. Zapewnia delikatny nawiew i nie powoduje uczucia przeciągu oraz eliminuje wrażenie bezpośredniego nadmuchu chłodnego powietrza. Tym samym osoby przebywające w pomieszczeniu mogą czuć się komfortowo. Przed wyborem sprzętu warto sprawdzić, jakiej jakości filtry zostały w nim zastosowane. Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są w oczyszczacze, które nie tylko nie szkodzą naszemu zdrowiu, ale poprawiają jakość powietrza, dzięki czemu alergicy, osoby starsze i dzieci mogą oddychać spokojnie. Przykładowo, jonizator Virus Doctor zastosowany w klimatyzatorze Wind-Free emituje aktywne cząsteczki wodoru i tlenu, dzięki czemu chroni przed wirusami i bakteriami, a także usuwa czynniki alergizujące. Technologia neutralizuje toksyny, których nie wychwytują filtry, dzięki czemu możesz odetchnąć świeżym i czystym powietrzem.

Zużycie energii

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Duże zużycie energii elektrycznej często niepokoi potencjalnych nabywców klimatyzatorów. Klasę efektywności można odczytać z etykiety energetycznej, która znajduje się przy każdym urządzeniu. Jest określona literami od A do G, gdzie A oznacza najniższe zużycie energii. Rozsądnym rozwiązaniem jest sprzęt z funkcją automatycznego przełączania się między dwoma trybami pracy, które różnią się intensywnością procesu schładzania. Ten dwustopniowy system pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii, dzięki czemu nie trzeba martwić się rachunkami za prąd. Dodatkowym udogodnieniem będzie także możliwość kontrolowania dziennego, tygodniowego czy miesięcznego średniego zużycia energii – co w przypadku klimatyzatora Wind-Free można sprawdzać z poziomu aplikacji w smartfonie.

Głośna praca

Hałaśliwa praca urządzenia to kolejny mit. Obecnie na rynku mamy dostępny szeroki wachlarz cichych klimatyzatorów, które nie powinny zakłócać pracy czy snu domowników. Poziom głośności – zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej – także można odczytać z etykiety energetycznej. Przykładowo, urządzenie o mocy 3,5 kW może w trybie cichym pracować z głośnością nieprzekraczającą 19 dB(A), podczas gdy średni poziom hałasu w sypialni oscyluje wokół 30 dB(A). Praca urządzenia jest więc praktycznie niesłyszalna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych