Kolor roku 2022. Jak go wykorzystać we wnętrzach?

Instytut Pantone wytypował już kolor roku 2022. Został nim Very Peri, czyli fioletowo-szary odcień z elementami czerwieni. Coroczny wybór Pantone jest bardzo ważnym momentem dla branży wnętrzarskiej, ponieważ zwycięski kolor nadaje ton trendom obowiązującym w nadchodzących sezonach.

Autor: housemarket.pl 23 grudnia 2021 14:25

Coroczny wybór Instytutu Pantone jest wynikiem obserwacji kultury i przemian, jakie zachodzą w społeczeństwie oraz prognozy trendów w przemyśle na nadchodzący rok.

Very Peri kolorem 2022

Specjaliści Pantone uosabiają kolor Very Peri z dynamicznymi zmianami świata, których jesteśmy świadkami – rozwojem rzeczywistości metaverse czy rosnącą w siłę społecznością twórców cyfrowych oraz graczy. Jednocześnie Very Peri może wywoływać uczucie ukojenia. Ma dawać nadzieję na lepsze jutro i bezkompromisową pewność siebie, których tak bardzo potrzebujemy w pandemicznej rzeczywistości. Jak te prekursorskie założenia przełożą się na wykorzystanie barwy w świecie designu?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Very Peri to kolor pozytywny i uspokajający zarazem. Dzięki mieszance fioletowo-czerwonych akcentów w swojej podstawie oraz dodanej do nich, delikatnej nucie szarości, kolor ten jest bardzo plastyczny i dobrze łączy się z innymi barwami we wnętrzach - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Właśnie dzięki tej plastyczności, przesłanie Very Peri zapisane językiem koloru, będzie można przemycić do domowych wnętrz w prosty i efektowny sposób.

- W zależności od tego, w jakim stylu będziemy chcieli poprowadzić aranżację wnętrz, kolor Pantone 2022 dostosuje się do całości projektu. Od stylu nowoczesnego, po glamour - mówi Natalia Nowak.

Ta łatwość łączenia koloru może zachęcić do eksperymentowania z Very Peri w domowym zaciszu.

Jeden kolor, różne style

Nieco futurystyczny kolor Pantone 2022 odnajdzie się doskonale w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie zgra się z prostymi formami mebli oraz czernią i bielą, które tak często występują w tego typu aranżacjach. Może zarówno stać się głównym aktorem wnętrza, jak i stanowić jego uzupełnienie. Wtedy albo zdominuje przestrzeń i uczyni ją niezwykle hipnotyzującą, albo zadziała w bardziej subtelny sposób, dodając wnętrzu elegancji oraz lekkości.

Wnętrza w stylu eko czy naturalnym również dają możliwość wyróżnienia się kolorowi Pantone 2022. Aranżacje w tylu nude, gdzie główną rolę odgrywają naturalne materiały oraz minimalistyczne meble w odcieniach drewna, to idealna baza dla Very Peri, które może sprawić zjawiskowy, ale nieprzytłaczający efekt. Co więcej przewiduje się, że kolor ten może w najbliższym czasie stać się alternatywną dla tak popularnej w neutralnych wnętrzach butelkowej zieleni. Fioletowo-szaro-czerwona barwa ma szansę zacząć pełnić funkcję zarówno tła dla mebli i dodatków, jak i determinującego wnętrze elementu wystroju. Dobrym pomysłem jest ponadto zestawienie tej barwy z modnymi obecnie, metalicznymi dekoracjami w odcieniach przybrudzonego złota, które razem stworzą nieco bardziej artystyczny look naszych czterech kątów.

Niezależnie od tego, jak szeroko wykorzystamy kolor Very Peri, możemy być pewni, że wniesie on powiew nadziei i świeżości do wnętrza. Zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok jest idealną okazją, by poeksperymentować w czterech kątach, a chcąc zrobić to w zgodzie z najnowszymi trendami, warto zapoznać się z ofertą Salonów Agata, która przepełniona jest meblami i dodatkami rezonującymi doskonale z kolorem Pantone 2022.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych