Kolorowy minimalizm. Nowoczesne mieszkanie w Warszawie

Nowoczesny apartament w Warszawie łączy minimalizm z kolorem. Barwne akcenty ożywiają całą przestrzeń, odzwierciedlając pogodne podejście do życia mieszkańców. Wśród nich pierwszoplanową rolę odgrywa niebieska sofa w salonie.

Autor: housemarket.pl 23 lutego 2022 10:26

Projekt 85-metrowego wnętrza mieszkania w Warszawie łączy nowoczesny minimalizm z kolorowymi elementami. Duet bieli i czerni wraz z architektonicznym betonem na fragmentach ścian i sufitach stanowi tło dla barwnych akcentów subtelnie wplecionych w aranżację. Proste, architektoniczne formy zostały zestawione z różnorodnymi strukturami, takimi jak drewniane listewki czy ornamentalne płytki. Za koncepcję całości odpowiada Spacja Studio, które umiejętnie połączyło aspekty estetyczne z przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Jest tu nie tylko ładnie, ale i pomysłowo. W strefie wejściowej wygospodarowano miejsce na oddzieloną garderobę̨, która zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie. Zaś w strefie dziennej umiejętnie ukryto przejścia do innych pomieszczeń. Lamelowa ściana nie tylko ociepla i ożywia wnętrze, ale jednocześnie skrywa w sobie drzwi do łazienki oraz głównej sypialni. Z kolei zabudowa regału kamufluje drzwi do pokoju dziecięcego.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kuchnia w całości wkomponowana w wysoką zabudowę̨ poprowadzoną na całej długość ściany. Strefa robocza wraz z blatem, gdy nie jest użytkowana, pozostaje ukryta za przesuwnymi drzwiami, co pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku. Utrzymana w klasycznej bieli optycznie powiększa wnętrze, a po otwarciu pięknie kontrastuje z ciemną kolorystyką schowanej tu przestrzeni pracy. W centrum strefy dziennej znalazł się duży stół z surowym, drewnianym blatem, przy którym postawiono żółtą̨ ławkę̨ oraz wygodne krzesła.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Centrum otwartej strefy dziennej stanowi jednak część salonowa. Tu najważniejszym elementem jest duża, narożna kanapa, o wyróżniającej się̨ na tle monochromatycznej aranżacji barwie. To model Umo renomowanego producenta mebli tapicerowanych Nobonobo, który zauroczy wszystkich zwolenników nowoczesnych i minimalistycznych form oczekujących komfortu i wygody. Jego modułowa konstrukcja daje szerokie możliwości dopasowania mebla do własnych potrzeb, a odwrotne szycie dodaje przestrzeni charakteru. Umo to typowy leniuch, który swoim designem zachęca do odpoczynku i relaksu. Tworzy̨ on wypoczynkową wyspę̨, miejsce, gdzie mieszkańcy mogą̨ oglądać wspólnie ulubione filmy lub w spokoju poczytać książki, których pokaźna kolekcja znalazła się na przeciwległej ścianie. Całość dopełnia kolorowy dywan.

W podobnej konwencji urządzona została sypialnia. Tu także, oprócz pojemnej szafy i tapicerowanego łóżka z dużym wezgłowiem, zaaranżowano kącik czytelniczy. Na podwyższonej posadzce pod oknem swoje miejsce odnalazła wygodna pufa oraz regał z ulubionymi książkami. Całość ożywiają malinowe akcenty i żywa zieleń. Łazienka również została zaprojektowana minimalistycznym sznytem. Odnajdziemy tu wyraźny podział na strefy - na wprost wejścia znalazła się̨ wolnostojąca umywalka z lustrem w czarnej ramie, natomiast po prawej stronie kolejno wnęka prysznicowa oraz toaleta z wysoką zabudową meblową. Malinowe oraz drewniane akcenty ocieplają pomieszczenie i nadają̨ mu nieformalnego charakteru.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych