Kominek gazowy ma wdzięk tradycyjnego paleniska

Kominek gazowy stanowi alternatywę dla tradycyjnych palenisk. Gwarantuje wyjątkowy nastrój i urokliwy widok tańczących płomieni, a dodatkowo jego montaż nie wymaga murowanego komina.

Autor: HouseMarket.pl 24 maja 2017 15:03

Nowoczesne kominki gazowe zasilane są błękitnym paliwem, które pozwala na zachowanie korzyści płynących z posiadania kominka.

Mniejsze wymagania przy instalacji

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kominek gazowy można zamontować w zastępstwie tradycyjnego kominka. Sposób instalacji zależy od tego, czy kominek będzie wykorzystywał gaz ziemny z sieci przesyłowej, czy gaz LPG.

- W przypadku pierwszego rozwiązania konieczne będzie pozwolenie na wykonanie instalacji oraz projekt przygotowany przez fachowca. Jeśli wybierzemy opcję zasilania gazem LPG, dodatkowe zgody nie będą nam potrzebne. Jednak w obu wymienionych przypadkach konieczny jest właściwy system odprowadzania spalin. Jest to tak zwany system koncentryczny – specjalna rura – który pobierze powietrze potrzebne do procesu spalania do komory wkładu oraz odprowadzi na zewnątrz budynku spaliny. Przyłączenie kominka do instalacji gazowej należy powierzyć instalatorowi z odpowiednimi kwalifikacjami – mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.

Kominki gazowe gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Wkłady gazowe powinny posiadać certyfikat CE spełniający rygorystyczne warunki eksploatacji. Ponadto, w kominkach gazowych instaluje się specjalne zabezpieczenia. Czujnik ciągu uniemożliwia cofnięcie się spalin, natomiast zawór odcina dopływ gazu w razie zaniku płomienia. By mieć dodatkową pewność bezpieczeństwa, kominki gazowe – podobnie, jak inne urządzenia grzewcze – muszą być serwisowane przynajmniej raz w roku.

Duże możliwości aranżacyjne

- Kominek gazowy może znaleźć swoje miejsce prawie w każdym z pomieszczeń domu. Sprawdzi się jako zamiennik tradycyjnego wkładu kominkowego w salonie, a także w mniejszych pomieszczeniach, np. w sypialni lub w gabinecie – zaznacza ekspert z firmy Kratki.pl, Sylwester Kałwiński. Oczywiście wszystko zależy od wymienionych wcześniej wymogów instalacyjnych oraz bezpieczeństwa.

Wzornictwo kominków gazowych jest na tyle różnorodne, że sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach.

– Na rynku dostępne są zarówno proste, jak i wysublimowane kształty. Jedną z ciekawszych propozycji są kominki gazowe z trójstronnym przeszkleniem. Dzięki temu można obserwować piękno ognia z każdej perspektywy. Takie modele sprawdzą się więc w centralnych punktach pomieszczeń – dodaje ekspert z firmy Kratki.pl.

Gazowa alternatywa zapewnia skuteczne ogrzewanie. Kominki gazowe gwarantują komfort utrzymania stałej temperatury bez konieczności ciągłej obsługi urządzenia. Ich włączanie i wyłączanie, a także ustawianie temperatury odbywa się za pomocą pilota, co zapewnia pełną swobodę korzystania z zalet kominków gazowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych