Kontrola ilości światła na poddaszu. Modele rolet zaciemniających

Okna dachowe zapewniają dwa razy więcej światła niż okna fasadowe tej samej wielkości. I choć światło ma we wnętrzu duże znaczenie, niechciane może w znaczący sposób utrudniać zasypianie. Pełne zaciemnienie wnętrza pozwoli nie tylko na komfortowy sen w ciągu nocy, ale również na korzystanie z uroków popołudniowej drzemki. Rozwiązaniem jest zastosowanie wewnętrznych rolet zaciemniających do okien dachowych.

Autor: housemarket.pl 10 września 2020 10:46

Rolety zaciemniające gwarantują całkowite zaciemnienie wnętrza bez względu na porę dnia. Są rozwiązaniem idealnym do sypialni oraz pokoi dziecięcych, gdzie przydatna jest możliwość pełnej regulacji dopływu światła. Jakie modele rolet zaciemniających są obecnie dostępne na rynku? Które z nich najlepiej sprawdzą się w domu?

Rolety wewnętrze zaciemniające – co musisz o nich wiedzieć?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rolety zaciemniające całkowicie blokują światło. To szczególnie ważne w pomieszczeniach zlokalizowanych na poddaszu, które są narażone na silne oddziaływanie słońca. Jakie korzyści zyskujesz dzięki ich wykorzystaniu?
• Kontrolę nad ilością promieni słonecznych docierających do pomieszczenia.
• Utrzymanie niskiej temperatury we wnętrzu w upalne letnie dni.
• Prosty, całkowicie bezinwazyjny montaż.
• Stylową dekorację wnętrza.

- Wewnętrzne rolety zaciemniające to skuteczny sposób na zdrowy sen – modele Velux zapewniają aż 99,9 proc. zaciemnienia. Zostały wykonane z bezpiecznej tkaniny pozbawionej szkodliwych substancji. Dzięki temu tworzą optymalne warunki dla komfortowego snu i sprawiają, że nawet w środku dnia możesz odbyć relaksującą drzemkę. Rolety są dostępne w wersji z białymi lub aluminiowymi prowadnicami - mówi Dominika Majchrzak, menadżer produktu w Velux.

Warto podkreślić, że rolety wewnętrzne zaciemniające zapewniają zupełnie szczelne zaciemnienie bez względu na swój kolor. Dzięki temu możesz wybrać model, który najlepiej wkomponuje się w stylistykę Twojego pomieszczenia i będzie nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrza, ale również stylowym dodatkiem.

Rolety zaciemniająco-plisowane

Jeśli pomieszczenie na poddaszu pełni kilka funkcji, np. jest jednocześnie gabinetem oraz sypialnią, warto zadbać o optymalny dostęp światła również w ciągu dnia. Idealnym rozwiązaniem będzie wówczas zastosowanie w pomieszczeniu rolet zaciemniająco-plisowanych. Pozwalają one kontrolować ilość światła na dwa sposoby – w nocy zapewniają 98 proc. zaciemnienia, w ciągu dnia natomiast delikatnie rozpraszają światło.

Tego typu rolety polecane są szczególnie do sypialni, gabinetu czy pokoju dziecięcego. Co zyskujesz dzięki ich zastosowaniu? 

• Gwarancję zaciemnienia i kontroli światła.
• Płynną osługę z możliwością zatrzymania rolety w dowolnym miejscu na oknie.

- Na roletę składa się górny zaciemniający materiał, który jest dostępny dla naszych klientów we wszystkich kolorach, a także dolna plisa, występujaca zawsze w kolorze białym - wskazuje Dominika Majchrzak.

Rolety zaciemniająco-plisowane są zainstalowane w górnej kasecie, a poruszają się po bocznych prowadnicach, które zapewniają płynną obsługę i bezstopniową regulację pozycji w oknie. Roleta zaciemniająco-plisowana jest wyposażona w dwa uchwyty pozycjonujące, które można regulować niezależnie, mimo że oba rodzaje tkaniny są ze sobą połączone.

Rolety wewnętrzne zdalnie sterowane

Tradycyjne rolety wewnętrzne są sterowane manualnie. Obecnie dużą popularnością cieszą się jednak modele rolet wewnętrznych ze sterowaniem elektrycznym. Jak to wygląda w praktyce?

- W naszej ofercie posiadamy rolety wewnętrzne oraz markizy sterowane elektrycznie. Można to robić na dwa sposoby – za pomocą naściennego przycisku lub inteligentnego systemu Velux Active. Drugie rozwiązanie zapewnia szereg dodatkowych korzyści. Dzięki specjalnemu czujnikowi oraz połączeniu ze stacjami pogodowymi Netatmo system inteligentnie steruje klimatem na poddaszu. Nie tylko samodzielnie decyduje o podniesieniu lub opuszczeniu rolet czy markiz, ale też o otwarciu lub zamknięciu okien, (w przypadku okien elektrycznych lub solarnych) - mówi Dominika Majchrzak.

Elektryczne wyposażenie okien dachowych to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz zyskać pełną kontrolę nad klimatem na poddaszu. Sterowanie elektryczne roletami jest szczególnie przydatne, kiedy nie ma nikogo w domu lub masz ograniczony dostęp do okna dachowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych