Kuchnia nowoczesnej mamy

Dobrze zagospodarowana przestrzeń pozwoli nam mieć wszystko w zasięgu ręki. Dzięki temu czas, który musiałybyśmy przeznaczyć na nerwowe szukanie produktów czy naczyń podczas przygotowywania posiłków, możemy spożytkować w innym celu.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2016 09:27

Pomyślmy więc o dużym, podświetlonym i wygodnym blacie roboczym i przestronnych szafkach, do których będziemy mieć łatwy dostęp. Warto też rozważyć zastosowanie nowoczesnych systemów szafek kuchennych, które ułatwiają i przyspieszają przygotowywanie posiłków. Systemy Peka umożliwiają doskonałą organizację wnętrz kuchennych szafek i sprawiają, że kuchnia dopasowuje się do indywidualnych wymagań każdej mamy i jej rodziny.

Wszystko w zasięgu ręki

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przydatnym pomysłem jest pojemna, wysoka szafka typu cargo w systemie Dispensa. Jednym ruchem ręki, bez żadnego wysiłku wysuniemy ją na zewnątrz i dzięki temu w każdej chwili możemy mieć dostęp do całej zawartości szafki. Co ważne – wszystko odbywa się bezgłośnie. Zaletą tego systemu jest lekkość działania.

Pomimo, że sprawia wrażenie bardzo obciążonego produktami, wysuniecie nie wymaga siły, nawet mama trzymająca na rękach dziecko jest w stanie sobie z tym poradzić. Ogromną zaletą systemu jest dostęp do produktów z obu stron szafki. Warto także zwrócić uwagę na zastosowane technologie dodatkowe, jak zintegrowany hamulec działający podczas otwierania i zamykania czy czujnik elektryczny eTouch, który przy delikatnym dotknięciu frontu wysyła sygnał ruchu. Dzięki temu silnik sam wysuwa zawartość szafki na zewnątrz, kiedy użytkownik lekko dotknie frontu dłonią lub łokciem.

Łatwa segregacja odpadów

Segregacja śmieci obowiązuje już od lat w każdym domu, ale kosze na odpady różnych rodzajów zajmują wiele miejsca. Mamy jednak do wyboru sporo rozwiązań ułatwiających sortowanie i przechowywanie śmieci. Szafki do tego przeznaczone mogą być otwierane tradycyjnie – na bok lub wysuwane – jak szuflady.

Ciekawym rozwiązaniem jest kosz z mocowaniem do frontu, np. Pullboy Z. Ta opcja pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni szafki i ułatwia segregację odpadów. Co więcej – szuflada umieszczona na odpowiedniej wysokości uniemożliwia dostęp do koszy małym dzieciom. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo także utrzymać porządek i czystość w szufladzie.

Już nawet małe dzieci, naśladując rodziców, pamiętają o segregacji odpadów i plastiki czy papier wrzucają do odpowiednich pojemników.

Królestwo gotowania

Jedną z najważniejszych w kuchni jest strefa gotowania. Dobrze zaprojektowana jest wtedy, kiedy podczas pracy nad przygotowaniem posiłków wszystko jest pod ręką. Peka proponuje praktyczne rozwiązania do szafek podblatowych, spośród których na szczególne polecenie zasługują systemy cookingAgent, Kitchen Tower i Junior z pojemnikami YouboXx. CookingAgent to system, który perfekcyjnie organizuje strefę gotowania, umożliwiając przechowywanie i dostęp do produktów, butelek oraz naczyń w każdym momencie.

Z kolei Kitchen Tower to wymarzony kuchenny przybornik każdej mamy. Wyciąg jest montowany do drzwi na zawiasach. W momencie otwarcia szafki płynnie wysuwa się i możemy z łatwością wyjąć z niego niezbędne przyprawy, butelki czy naczynia kuchenne. System Junior natomiast, dzięki podzieleniu wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie, sprzyja łatwemu odnajdywaniu niezbędnych produktów i przedmiotów oraz zachowaniu porządku. Pojemniki YouboXx umożliwiają stworzenie całkowicie spersonalizowanej przestrzeni przechowywania tak jak mamy lubią i potrzebują.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych