Kuchnia przyszłości. Oto futurystyczna wizja architekta i konstruktora

Architekt Jakub Wiśniewski i konstruktor Tomasz Pietrzak to autorzy nowej wyspy kuchennej, która łączy geometryczną formę z funkcjonalnością.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 15:35

Wizja Modultop narodził a się z fascynacji minimalizmem i świadomości, jak ważnym czynnikiem w przestrzeni kuchennej jest funkcjonalność. To autorski koncept wyspy kuchennej zbudowanej na geometrycznych elementach, które swobodnie można ze sobą konfigurować tak, aby tworzyły całość dostosowaną do potrzeb domowników.

Tylko pozornie funkcja pełni tu rolę drugoplanową. Dyskretnie podana stanowi DNA tego projektu. Niewidzialna (podblatowa) płyta grzewcza, zautomatyzowany barek i wylewka czy samozapadający się zlew sprawiają, że mamy do czynienia z futurystyczną kuchnią. Zarządzanie odbywa się z poziomu smartfona, tabletu albo eleganckiego panelu dotykowego (podblatowych, zintegrowanych sensorów sterujących reagujących na dotyk dłoni).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tworzywem, które posłużyło projektantom do wykonania wyspy są spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. W pełni naturalne, ultracienkie płyty dostępne są w formacie nawet 160 x 320 cm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych