Łazienka, która zarządza wodą

We współczesnych łazienkach wciąż dominują rozwiązania atrakcyjne wizualnie, ale sam design to nie wszystko, bo wybór wyposażenia powinien być świadomy pod kątem późniejszej eksploatacji i wpływu, jaki może mieć na środowisko.

Autor: HouseMarket.pl 27 kwietnia 2017 12:51

Podczas projektowania łazienek istotnym elementem staje się wybór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego, potrafiącego zarządzać ilością zużywanej wody.

Każda łazienka może być dziś projektowana pod kątem oszczędności oraz ekologii. Nie ma znaczenia, czy projekt dotyczy prywatnego pomieszczenia, czy budynku użyteczności publicznej. Coraz więcej inwestorów jest świadomych, jak duży wpływ na stan zasobów naturalnych mają ich indywidualne wybory. Z pomocą architektów decydują się na rozwiązania przyjazne środowisku, stawiając na nowoczesne technologie, dzięki którym zużywane jest mniej wody i energii.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wykorzystać je w urządzaniu ekologicznej łazienki? Stawiając na dobrej jakości armaturę, łączącą estetyczny design, funkcjonalność, aspekt ekologiczny i wygodę użytkowania. Cechy te będą miały znaczenie zarówno w domowych łazienkach, jak i w pomieszczeniach kąpielowych gabinetów SPA czy hoteli.

Nowoczesne formy

Jak powinny wyglądać nowoczesne baterie? Najnowsze trendy w doborze armatury kierują się wzorniczo w stronę świadomego minimalizmu. Seria armatury Mille Cersanit kusi wyborem białej, czarnej lub chromowanej wersji. Baterie Luvio mają odważne formy, o zdecydowanym, wyrazistym kształcie i doskonale komponują się z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami.

Kolekcja Vigo łączy klasykę designu z błyszczącymi elementami, dodając wnętrzom stylowego charakteru, a miękko zarysowane linie baterii Mayo subtelnie nawiązują kształtem do form organicznych, zachowując przy tym typową dla stylu skandynawskiego prostotę. Duży wybór kształtów sprawia, że interesujące modele znajdą tu zarówno zwolennicy łazienkowego puryzmu, jak i miłośnicy bardziej dekoracyjnych kształtów.

Proekologiczne rozwiązania

W ślad za nowoczesnym wzornictwem armatury podążają funkcje pozwalające na znaczne zredukowanie zużycia wody. W zależności od segmentu baterie Cersanit wyposażono w dwa rodzaje perlatorów – Cersanit Air – napowietrzający strumień wody i Cersanit Water Save – ograniczający jej wypływ do 6 litrów na minutę, dzięki czemu ilość używanej wody można zmniejszyć nawet o 50 proc.

Wszystkie baterie wyposażono w niezawodną ceramiczną głowicę, a baterie z najwyższego segmentu Design – w głowicę z mechanizmem Thermo-Block, pozwalającym na ograniczenie temperatury wypływającej wody i znacznie zmniejszającym poziom zużycia energii. Dodatkowo głowica w segmencie Design posiada dwustopniowy mechanizm regulacji natężenia strumienia, przyczyniając się do jeszcze większej oszczędności wody. Poza aspektem ekologicznym gwarantują zatem dodatkowo wysoką wydajność i komfort użytkowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych