Łazienka przestrzenią relaksu

Dobry design sprzyja dobremu samopoczuciu – przekonuje niemiecki projektant Oliver Schweizer. Projektant z sukcesem potrafi łączyć codzienność z estetyką. Jego łazienkowe projekty wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. 

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2016 13:04

Ich głównym zadaniem jest stworzenie atmosfery relaksu. Bo jak twierdzi projektant – dobry design sprzyja dobremu samopoczuciu, które możemy osiągnąć wówczas, gdy czujemy się komfortowo. Kolekcje Olivera Schweizera zaprojektowane dla marki Villeroy & Boch łączą takie cechy, jak purystyczne kształty i duże płaszczyzny, w znacznym stopniu zainspirowane wzornictwem skandynawskim.

W pracy Schweizer korzysta z wieloletniego doświadczenia swojego studia projektowego Schweizer Design Consulting zdobytego w najróżniejszych dziedzinach – od przemysłu samochodowego przez biuro i dom aż po sektor zdrowia, styl życia i sport. Dzięki temu doskonale potrafi przenosić do łazienki technologie i pomysły aranżacyjne, które nie tylko wpływają na jej estetykę, lecz także uprzyjemniają w niej pobyt.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kolekcja Legato jest wyrazem zamiłowania projektanta do dużych powierzchni. Istotą są proporcje. Proste linie ceramiki w połączeniu z purystycznymi meblami nadają łazience stylowy i elegancki wygląd. Projektant poprzez charakterystycznie ścięte krawędzie tworzy ciekawy kontrast optyczny: umywalka lub blat zdaje się unosić nad szafką.

Efekt lekkości został dodatkowo wzmocniony przez zintegrowane oświetlenie LED umieszczone pod umywalką. Światło dla Olivera Schweizera jest niezwykle ważnym elementem – to ono wprowadza do wnętrza nastrój. Wyrazem tego poglądu są zaprojektowane dla Villeroy & Boch podświetlane szafki My View 14 oraz lustra More to See 14, które posiadają możliwość regulacji jasności i barwy światła – od ciepłej do zimnej bieli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych