Lustro w klasycznym stylu

Mało jest w przestrzeni domowej przedmiotów, które tak jak lustro potrafią łączyć walory użytkowe z dekoracyjnymi. Szczególnie efektownie prezentują się zwierciadła w klasycznej odsłonie, co doskonale widać na przykładzie kolekcji unikatowych wzorów z florenckiej manufaktury BMB Italy. Ręcznie wytwarzane lustra będą ozdobą każdej sypialni, salonu czy reprezentacyjnego holu.

Autor: Housemarket.pl 26 kwietnia 2017 13:47

Szczególną popularnością wśród klientów BMB Italy na całym świecie cieszą się klasyczne wzory, nawiązujące stylistyką do różnych okresów w historii sztuki meblarskiej, w tym Ludwika Filipa, empire czy klasycyzmu. Co ciekawe, nie tylko forma i kształt luster stanowi odwołanie do historycznych prototypów, ale i sposób ich wykonania.

Szklane tafle i elementy metalowe przygotowywane są w specjalnych piecach, które zaprojektował założyciel manufaktury. Ich oprawa, czyli drewniane ramy, to w dużej mierze ręczna praca wykwalifikowanych rzemieślników, która odbywa się zgodnie z zasadami XII – wiecznej weneckiej obróbki. Mistrzowie z Florencji samodzielnie przygotowują specjalny klej, który wymieszany z gipsem i rozprowadzony na powierzchni surowego drewna, konserwuje i wzmacnia materiał organiczny, nie zmieniając jednocześnie jego naturalnej barwy. Proces ten jest niezwykle żmudny i czasochłonny, dlatego wykorzystuje się go na małą skalę, w firmach takich jak BMB Italy. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Florencka manufaktura oferuje lustra w różnym kształcie, formie i wielkości. Oprawy zwierciadeł wykonane są z różnych materiałów jak: metalu, aluminium, drewno. Są też lustra w pełni szklane. Najwięcej klasycznych modeli znajdziemy wśród zwierciadeł drewnianych, które w zależności od preferencji klienta mogą być pokryte złotym, srebrnym, białym wykończeniem lub pozostać w swojej naturalnej odsłonie.

Projektanci BMB Italy przygotowali zarówno wzory ze skomplikowanymi ornamentami rzeźbionymi w drewnie, jak i proste lustra, których subtelną linię podkreśla delikatne frezowanie. W katalogu włoskiej marki obok siebie dumnie prezentują się wielkoformatowe tafle w potężnych drewnianych ramach i kobiece, owalne lustra zaprojektowane z myślą o toaletkach. BMB Italy proponuje również różne formy ekspozycji swoich luster we wnętrzu, pokazując, że nie muszą one wisieć na ścianie, ale równie dobrze mogą być o nią oparte.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych