Marmur królem wnętrz

W ogólnoświatowych tendencjach w aranżacji wnętrz bezsprzecznie króluje biały marmur.

Autor: HouseMarket.pl 22 sierpnia 2016 16:12

Kamień ten zachwyca i odkrywa swoje różne oblicza – od najpopularniejszego, kojarzonego z luksusem i splendorem po mniej oczywiste, związane z pragnieniem powrotu do natury, świadomym wykorzystaniem jej zasobów czy zupełnie prekursorskie – bez kompleksów eksponujące go jako element odważnych zestawień w zupełnie świeżym kontekście).

Edycja Venato firmy Interstone obejmuje płyty inspirowane wyglądem kamieni naturalnych. Dodatkowe walory wizualne zapewniają trzy rodzaje wykończenia powierzchni – płyty mogą być polerowane, matowe lub wykończone efektem soft touch. Venato daje również ogromne możliwości tworzenia efektownych, geometrycznych kompozycji, ponieważ użylenie może być na kolejnych, sąsiadujących ze sobą płytach, kontynuowane. Taki układ, w którym użylenie płyt płynnie przechodzi z jednej płyty na drugą, tworząc subtelną sieć, idealnie oddaje piękno marmurowych powierzchni. Z kolei efekt, który można uzyskać, zestawiając płyty w sposób lustrzany, zachwyca dynamiką i świetnie koresponduje z bardziej awangardowym podejściem do surowca.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Płyty z kolekcji Venato występują w formacie 100x300 oraz 162x324 cm. Najcieńsze mają jedynie 3 mm, zaś najgrubsze – 12 mm grubości. Co ciekawe, te pierwsze można wygiąć do promienia 5 m, dzięki czemu mogą być klejone do wklęsłych powierzchni ścian, np. w tunelach. Spieki są odporne na promieniowanie UV, głębokie ścieranie i zarysowania, graffiti i środki chemiczne; są niepalne i mrozoodporne.

Wielkoformatowe płyty Laminam cechuje innowacyjność, wysoka jakość, nieszablonowe wzornictwo, funkcjonalność i proekologiczny charakter. Dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii doskonale sprawdzają się one nie tylko na ścianach, podłogach, czy elewacjach, ale z powodzeniem można wykorzystywać je również w formie blatów kuchennych czy łazienkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych