Materac dopasowany do ciała

Wybierając materac, stajemy przed wyborem surowca, z jakiego jest wykonany. Jakie właściwości ma pianka termoelastyczna? Co to znaczy, że materac jest kieszeniowy?

Autor: HouseMarket.pl 09 maja 2017 16:42

Kupując materac, stajemy przed wyborem surowca, z jakiego go wyprodukowano. Warto zdecydować się na taki, który sprosta naszym indywidualnym wymaganiom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lateks dobry dla alergików

 Lateks to naturalny surowiec z mleczka kauczukowego. Jedną z największych zalet materacy lateksowych są ich ekologiczne właściwości. – Są antybakteryjne i antygrzybiczne oraz nie gromadzą kurzu. To doskonały wybór dla tych, którzy borykają się z problemem alergii oraz osób o obniżonej odporności: seniorów, dzieci i chorych – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol.

W połączeniu z syntetycznym lateksem, materac zyskuje niezwykłą elastyczność i trwałość struktury.

Nowa odsłona materacy sprężynowych

Wyjątkową jakość snu zapewniają materace kieszeniowe. Bazują na sprężynach, z których każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. – Ugięcie jednej sprężyny nie wpływa na pozostałe. Materac kieszeniowy zapewni więc doskonały komfort parom i dopasowanie do kształtu ciał, zwłaszcza, jeśli ciężar jednej osoby znacząco różni się od drugiej – zauważa specjalista Fabryki Materacy Janpol.

Pianka, która otula

Materace piankowe to jedna z najszerszych grup materacowych w branży. Na szczególną uwagę zasługują technologie pianki termoelastycznej i plantpur.

– Oznacza to, że dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku oraz jego temperatury. Natomiast plantpur to pianka zawierająca nawet do 50 proc. oleju roślinnego. Najbardziej ekologiczne, autorskie rozwiązanie – wyjaśnia Tomasz Goc. Materac z pianki plantpur daje poczucie otulenia, idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała i zapewnia wyjątkowy komfort.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych