Meble łazienkowe - nie tylko do łazienki

Każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie, wie jak trudno jest czasem zagospodarować przestrzeń przy użyciu tradycyjnych mebli ze sklepu. Zwykle albo zagracają i tak już niewielkie wnętrze, albo pozostawiają luki i wnęki, których w żaden sposób nie da się już wykorzystać. Najczęściej w takich sytuacjach decydujemy się na zabudowę na wymiar wykonaną przez stolarza, ale to oznacza wysokie koszty i długi czas realizacji. Czy rzeczywiście nie ma innego wyjścia? Jest, w postaci mebli modułowych.

Autor: housemarket.pl 17 lutego 2022 13:38

Modułowe, czyli jakie?

Na czym polega wielofunkcyjność mebli modułowych i czym różnią się one od standardowych mebli? Przede wszystkim, meble modułowe oferują szerszy wybór brył o zróżnicowanych wymiarach - od głębokich po płytkie, nadające się do małych wnęk. Drugą równie istotną cechą jest ich przemyślana konstrukcja, która pozwala na tworzenie dowolnych zestawów z gotowych elementów meblowych. Kolekcja modułowa Metro System marki NAS umożliwia skomponowanie dobrze dopasowanej i spójnej zabudowy z kilku oddzielnych szafek. Uniwersalna kolorystyka mebli, drzwi otwierane na prawą lub lewą stronę w zależności od potrzeb oraz delikatne metalowe uchwyty to elementy, dzięki którym kolekcje te dopasują się do wnętrz o dowolnej stylistyce. Zabudowę warto uzupełnić o otwarte półki – kubiki – które nie tylko urozmaicą zestaw meblowy, ale też pozwolą wyeksponować artykuły dekoracyjne i najczęściej używane przedmioty.

Meble do każdej przestrzeni

Uniwersalność mebli modułowych sprawia, że doskonale sprawdzają się one nie tylko w łazienkach. Dobierając bryły o odpowiednich wymiarach, łatwo zabudujemy płytką wnękę nad toaletą, ale też wąski przedpokój, ścianę wokół pralki czy wygodne pomieszczenie gospodarcze. W zależności od preferencji i zapotrzebowania, możemy zdecydować się na białe gładkie fronty w połysku lub w drewnopodonnych dekorach. Jeśli tylko mamy takie możliwości, zabudowę warto uzupełnić o wygodne i trwałe blaty, które wcale nie muszą być zamawiane na wymiar, a na pewno przydadzą się w łazience lub pralni, na przykład przy składaniu ubrań. Niezależnie od przeznaczenia, meble modułowe pozwolą zaplanować ciekawe układy we wnętrzach o dowolnych rozmiarach. Uporządkują przestrzeń zajmując przy tym stosunkowo niewiele miejsca. To szczególnie ważne w małych pomieszczeniach, gdzie funkcjonalność i ergonomia stanowią podstawę udanej aranżacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych