Modern Cave: Hot trend wnętrzarski 2022 roku

Modern Cave to styl, który podbije świat wnętrz w 2022 roku. Wyróżniają go meble i dekoracje o obłych kształtach, neutralna paleta barw i surowe drewno. Minimalistyczna estetyka, ciekawe detale i inspiracje oryginalnymi, surowymi formami będą znakiem rozpoznawczym designu w 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 20 stycznia 2022 12:35

Zaczęło się od fascynacji antycznymi domami wydrążonymi we wnętrzach skał. Na ich podobieństwo powstały luksusowe butikowe hotele, oferujące noclegi wśród wyciszających, kamiennych ścian. Z kolei lata 2020 i 2021 wpłynęły na każdego z nas w niespotykany dotychczas sposób i w większości nauczyliśmy się doceniać czas spędzany z samym sobą. Konsekwencją tego wszystkiego jest trend Modern Cave, który naturalnie wkracza teraz do wnętrz.

- Modern Cave jest bardzo świeżym trendem, który pojawił się tak naprawdę na przestrzeni ostatnich miesięcy. Mogłoby się wydawać, że klimat jaskini jest nieprzyjemny i daleki od wyobrażeń o idealnym wnętrzu. Słysząc o nim można też odnieść wrażenie, że nie jest to wygodne i przyjazne, ale to nieprawda – człowiek docenia kontakt z naturą, a w jaskini czuje się bezpiecznie, co odwołuje się do naszych bardzo pierwotnych instynktów. Modern Cave tak naprawdę czerpie z pierwotnej myśli o bezpieczeństwie - wyjaśnia Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na czym opiera się Modern Cave jeśli chodzi o wnętrza?

Ja opisuje Marta Suchodolska, to przede wszystkim skupienie na naturalności i przenikaniu się żywiołów: drewna, kamienia, piasku, wody – trudno użyć czegoś sztucznego. Jaskinia jest stworzona siłami natury, a później wygładzona przez człowieka – znajdziemy w niej wiele obłych form, a także elementów przyniesionych prosto z natury, takich jak np. gliniane naczynia, które odnoszą się do wyciszenia i prostego życia. Wtedy człowiek sam stwarzał elementy swojego otoczenia wyplatając kosze, tworząc narzędzia i naczynia z otaczających go, naturalnych surowców.

Wszystkie te elementy są bardzo stabilne – solidne, mocne bryły, które muszą przetrwać wszystko. To głównie kamienne bloki, duże kamienie, konary drzew, kawałki pnia. Można na nich polegać w każdych okolicznościach.

- Bazą kolorystyczną jest także kamień i jego bogata paleta barw - odcienie bieli, beżu, brązu, aż do czerni. Modern Cave jest raczej dalekie od wzorów, ale jeśli chcesz wzbogacić o nie swoje wnętrze to postaw na delikatne zwierzęce printy lub takie, które naśladują słoje drewna, warstwy przełamanego kamienia etc. - mówi Marta Suchodolska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych