Modne schody. Sprawdź trendy na 2022 rok

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zachwycają nieszablonowym podejściem do najbardziej lubianych i znanych stylów. Na salonach pojawia się odświeżone wydanie aranżacji japandii, minimalizm zyskuje industrialny charakter, a klasyka nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru. Jak w tym wszystkim prezentują się schody?

Autor: housemarket.pl 01 lutego 2022 13:56

W tym roku jeszcze bardziej niż wcześniej liczy się zrównoważone podejście do kwestii aranżacyjnych. Najbardziej trendy jest to, co trwałe i ponadczasowe, a nie to, co jest wykładnią chwilowej mody.

- Tegoroczne projekty modeli schodów to połączenie nowatorskich form konstrukcyjnych z nowoczesnym designem. To rozwiązania, które wraz z upływem lat nie pozostaną w tyle, ale wręcz przeciwnie, będą dopasowywały się do wciąż ewoluujących trendów aranżacyjnych – mówi Andrzej Zbąski, ekspert z Rintal Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po pierwsze – schody w stylu japandii

Współczesne wnętrza są pełne komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań. Nawet nieszablonowe rozwiązania cechuje nie tylko design, ale i wygoda. Świetnym przykładem jest japandii, który w 2022 roku zyskuje jeszcze większy kunszt.

We wnętrzu japandii sprawdzą się schody wykonane z naturalnego drewna dębowego. Ich dopełnieniem może być nowoczesna, szklana balustrada, oplatająca schody niczym wstęga. To z jednej strony skandynawska neutralność wyrażona ograniczoną paletą barw, a z drugiej wyrazista forma charakterystyczna dla orientalnej Japonii.

Po drugie – schody w stylu minimalistycznym

Zrównoważone podejście do aranżacji wnętrz wpływa także na popularyzację stylu minimalistycznego. W tym roku zyskuje on jednak wyraźne, industrialne akcepty wyrażone surowym materiałem, monokolorystyką oraz prostą, geometryczną formą.

W schodach utrzymanych w minimalistycznej aranżacji liczy się nieskomplikowane podejście do efektu wizualnego. Każdy detal jest tu misternie zaprojektowany tak, aby spotęgować wrażenie lekkości konstrukcji. Oszczędna w formie, metalowa balustrada utrzymana w odcieniach szarości, połączona z bielonymi, drewnianymi stopniami to świetne rozwiązanie do tego typu wnętrza.

Po trzecie – schody w stylu modern classic

Modern classic to kolejny trend, który w 2022 roku przeżywa swój renesans. Ten gustowny mariaż tradycji z nutą nowoczesności, idealnie pasuje do współczesnych, klasycznych wnętrz.

Schody w wydaniu modern classic to projekt czerpiący inspirację z tradycyjnych rozwiązań. W tej aranżacji dąży się do podkreślania naturalnego drewna, ale utrzymanego w jasnych barwach, a nie jak wcześniejszych latach – nawiązujących do vintage. To także finezyjność form poprzez zastosowanie charakterystycznych detali i dekorów, takich jak na przykład elementy kute.

Po czwarte – schody w stylu loftowym

W nowoczesnym lofcie znajdziemy wyrafinowane rozwiązania, podkreślające chłodny charakter aranżowanej przestrzeni. Wszystkie elementy techniczne, które zwykle staramy się ukryć (jak na przykład rury czy belki konstrukcyjne), tu są na pierwszym planie.

W schodach w stylu loftowym liczy się szerokie wykorzystanie metalu. To ten materiał, w połączeniu z ciemnymi barwami, wyznacza unikatowy charakter całej konstrukcji. Stopnie, zwykle drewniane, stanowią jedynie tło stalowej balustrady, która może mieć prosty lub bardziej skomplikowany kształt.

Po piąte – schody w stylu nowoczesnym

W 2022 roku styl nowoczesny przyjmuje nowe oblicze. To z jednej strony minimalizm wyrażony skromną paletą barw, a z drugiej industrializm podkreślony wykorzystaniem elementów metalowych.

Schody w stylu nowoczesnym to jasne, monochromatyczne barwy, w tym przede wszystkim biel oraz naturalny odcień drewna. Stylizacja jest raczej chłodna i bazuje na prostych, geometrycznych formach. Zaletą takich schodów jest ich przestrzenny charakter, którego celem jest optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza.

2022 rok we wnętrzach będzie przybierać różne oblicza, niemniej dominować będzie jeden, wspólny mianownik. To bardziej odpowiedzialne i zrównoważone podejście do kwestii projektowych.

- Dziś w domach i mieszkaniach nie ma już miejsca na sztuczne imitacje i niskiej jakości materiały. Wszystko to, co się w nich znajduje, jest bowiem wynikiem racjonalnego, ponadczasowego myślenia, a nie pochodną tego, co jest modne wyłącznie przez chwilę – podsumowuje Andrzej Zbąski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych