Najmodniejsze schody - zdjęcia z polskich domów

Jeśli chodzi o schody, w tegorocznych trendach obserwujemy odejście od surowych linii industrialnych i loftowych na rzecz zdecydowanie cieplejszych koncepcji popularnych stylów aranżacyjnych. Zobaczcie, jak prezentują się schody w najmodniejszych polskich wnętrzach.

Autor: housemarket.pl 11 maja 2021 17:00

W tym roku projektanci zaskoczyli swoim podejściem do kwestii aranżacyjnych – nie skupili się na wprowadzaniu nowych trendów, za to dokonali unowocześnienia tych, które lubimy najbardziej.

- Wdomach zaczęły się pojawiać aranżacje z udziałem elementów klasyki i country life – ale w wersji modern. Poza tym rozpędu nabrał coraz popularniejszy styl ekologiczny oraz maksymalizm i minimalizm, które ze względu na swoją ponadczasowość nadal chętnie wybierane są przez osoby lubiące bezpieczne koncepcje aranżacyjne. - W tym wszystkich pojawiają się też schody – modele, które pełnią rolę nie tylko funkcyjną, ale są idealnym dopełnieniem wybranego stylu wnętrza - mówi Andrzej Zbąski, ekspert z firmy Rintal Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak prezentują się schody we wnętrzach 2021 roku?

Po pierwsze – japandi

Japandi to unowocześniona wersja stylu skandynawskiego, wzbogaconego o orientalne akcenty charakterystyczne dla aranżacji japanese. To odpowiedź na chęć urozmaicenia biało-szarych wnętrz o sztukaterię wyrażoną fantazyjnym kształtem i bogactwem materiału.

Schody w takim stylu łączą naturalne materiały i jasne kolory z miękką, dekoracyjną formą. Świetnym rozwiązaniem są zatem modele kręcone podkreślające nowoczesny związek z naturą - wykonane z połączenia naturalnych surowców, w szczególności szlachetnego drewna z elementami białego metalu. To z jednej strony prostota wyrażona ograniczoną paletą barw, a z drugiej japońska delikatność i umiłowanie sztuki widoczne w kręconym kształcie takich schodów.

Po drugie – modern country life

Modern country life to gustowny mariaż tradycji z elementami nowoczesności. To z jednej strony styl wiejski, który ma być wygodny i funkcyjny, a z drugiej – modernistyczny, pełen modnych, nowatorskich akcentów. W jednym wnętrzu mamy więc wiejską chatę, jak i nowojorski loft, który zamiast w centrum miasta, znajduje się na cichych przedmieściach.

Z tych powodów schody w stylu modern country life są eleganckie. Daleko im do typowo wiejskiego stylu, znanego z czasów naszych pradziadków. W tych modelach widzimy połączenie tradycyjnego drewna z bardzo nowoczesnymi akcentami zaczerpniętymi z finezyjnych stylów, takich jak np. glamour. To koncepty, które nie boją się eksperymentów, łączenia tego, co proste i gładkie, z tym co szorstkie i surowe. Dlatego schody mają mocno wyeksponowane stopnie oraz szykowna balustrada z wypełnieniem z profili, rurek lub płaskowników.

Po trzecie – modern classic

Modern classic to styl, który choć nawiązuje do klasyki, tak naprawdę definiowany jest przez współczesne materiały i technologie. W tej aranżacji dąży się do uproszczenia wyrafinowanych detali i dekorów, które mają dodawać elegancji, ale w pięknej, niekrzykliwej formie. Aranżacja w przestrzeni modern classic jest ubrana w proste linie, jasne kolory i lekkie formy.

Schody w stylu modern classic life kojarzą się z ciepłem i naturalnością. Wyróżnia je drewno utrzymane w jasnej kolorystyce. Mają eklektyczny charakter, sprytnie łącząc proste i niezobowiązujące linie z intrygującą formą. Dlatego sprawdzą się modele oparte na konstrukcji policzkowej wyciętej po charakterystycznej linii. Warto, aby takie schody były w wariancie bez podstopni, dzięki czemu zachowają minimalistyczne proporcje typowe dla tego stylu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych