Nowoczesna willa wśród pomorskich jezior

Ściana z Drogą Mleczną kryje garderobę, za którą z kolei znalazła się nietypowa łazienka. Dlaczego nietypowa? Po pierwsze widzimy w niej czarny sufit, mający za zadanie optycznie podwyższyć niezbyt obszerne pomieszczenie. A po drugie spotykają się tu dwa kontrastujące wątki: betonu oraz marmuru, oba w (bardzo praktycznej) postaci gresu.

– Wzór białego kamienia daje wnętrzu rys luksusu, ale w nowoczesnym wydaniu, nieklasycznym, bardzo powściągliwym, wręcz surowym – zwraca uwagę Marta Drzymała.

Na co dzień właściciele domu korzystają z obszernej strefy prysznica, widocznej tuż po przekroczeniu progu łazienki. Spokojne chwile relaksu umila im z kolei wanna wolnostojąca, oświetlana przez delikatne lampy IC s1 marki Flos.

Aby nadmiar form, kolorów i wzorów nie zaprzątał ich myśli, obszerna zabudowa meblowa ukryła kosmetyki i inne łazienkowe utensylia. Większość zniknęła za drewnianymi frontami, pozostałe znalazły miejsce we wnęce dostępnej od strony wanny. Dzięki temu bez wysiłku można utrzymać w łazience minimalistyczny ład.

Pokoje dzieci. Coś z marzeń, coś z bajek

Na koniec zajrzyjmy do pokoi córek. U starszej z nich znajdziemy obszerną strefę snu – spełnione życzenie małej lokatorki – oraz wybraną wspólnie z architektką fototapetę z delikatnym, ale barwnym motywem kwiatowym. W pokoju młodszej dziewczynki na ścianie znalazł się z kolei modny deseń terrazzo w kolorze łososiowym.

W obu tych pomieszczeniach meble do przechowywania zostały dobrane i skomponowane tak, by i tu bez wysiłku można było utrzymać wzorowy porządek. To samo dotyczy łazienki. Praktyczną białą zabudowę rozwesela jednak szklana ścianka z nadrukiem z motywem łódek, widoczna w odbiciu w lustrze. Na nim z kolei znalazł się zabawny kinkiet w formie unoszącego się w powietrzu balonika. Bo dobry design czasem puszcza oko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych