
Współczesna architektura troszczy się o komfort naszego życia we wnętrzach, a jednocześnie dba o to, by materiały w nich wykorzystywane były również przyjazne środowisku. Kluczem do osiągnięcia harmonii między światem wewnętrznym a zewnętrznym staje się… szkło do wnętrz, które w kwestii podnoszenia jakości funkcjonowania użytkowników pośród czterech ścian nie ma sobie równych.
Spędzanie czasu w pomieszczeniach ma oczywiście wiele zalet i niesie ze sobą całe mnóstwo korzyści dla naszego samopoczucia. Należy jednak pamiętać, że prawdziwa radość z przebywania w zamkniętej przestrzeni będzie płynąć dopiero wówczas, gdy odpowiednio o nią zadbamy. Aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem, warto więc zadbać o odpowiedni dostęp do drogocennego światła dziennego, dopływ świeżego powietrza, ciszę, optymalną temperaturę i rzecz jasna - prywatność, tak pożądaną w dzisiejszych czasach. W czym zatem tkwi sekret naszego zadowolenia?
W nowoczesnych rozwiązaniach szklanych przeznaczonych do wnętrz.
Współczesna architektura wnętrz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej nastawiona jest na użytkownika i stara się odzwierciedlić jego osobowość, nie rezygnując przy tym z funkcjonalności na najwyższym możliwym poziomie. I robi to w wyśmienitym stylu. Estetycznie niezrównane szkło do wnętrz dopełnia najmodniejsze aranżacje, zapewniając nam lepszą jakość powietrza, naturalne oświetlenie, prywatność i bezpieczeństwo oraz odpowiednią akustykę. Podnosi standard pomieszczeń, rozjaśnia i optycznie powiększa użytkowaną przestrzeń, a do tego nie uznaje kompromisów w kwestiach wygody i właściwego wystroju.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
- Projektowanie wnętrz jest sztuką, która musi uwzględniać samopoczucie użytkowników tak, by kreowane przestrzenie współgrały z ich charakterami, spełniając jednocześnie coraz większe oczekiwania wobec neutralnego wpływu na środowisko. Stawka jest tu wysoka, bowiem w kontekście codziennego komfortu ludzi oraz dbałości o środowisko o ustępstwach nie może być mowy. Dlatego też architekci, jak i klienci indywidualni, coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania szklane, które otwierają zupełnie nowe horyzonty projektowania i dekoracji wnętrz, troszcząc się już nie tylko o człowieka, ale i cały ekosystem - dodaje Magda Lipińska, marketing manager Saint-Gobain Glass.
Projektując w sposób przemyślany i wybierając rozwiązania dobre dla natury, dbamy o przestrzeń wokół nas w szerszym znaczeniu. Tematyka ochrony środowiska, powstrzymanie zmian klimatycznych i zneutralizowanie naszego wpływu na środowisko to najważniejsze wyzwania współczesnego świata. Szkło może nam w tym pomóc – zapewniając komfort, bezpieczeństwo i ochronę, a jednocześnie odpowiadając na wyzwania zrównoważonego budownictwa, efektywnego gospodarowania zasobami i globalnego ocieplenia.
Szklane tafle wymykają się dziś standardom i zaskakują mnogością aplikacji, wymiarów, wyglądem oraz funkcjonalnością. Niemal nie istnieje pomieszczenie, w którym szkło nie znalazłoby zastosowania. Przeszklone ściany działowe pozwalają kreować otwarte, przyjazne dla użytkowników przestrzenie, a przy użyciu szkła półprzeziernego możemy zyskać dodatkowo pożądaną równowagę pomiędzy światłem naturalnym a prywatnością. Efekt wizualnego powiększenia wnętrza i poczucie głębi obrazu zyskamy także z pomocą luster – nie tylko w łazienkach, ale i korytarzach, salonach czy sypialniach. W domowym SPA świetnie sprawdzą się kabiny prysznicowe i parawany nawannowe. Szklane panele doskonale spiszą się także jako elementy mebli czy większych przeszkleń. Innymi słowy – szkło szturmem podbija pomieszczenia, a ograniczenie stanowi tak naprawdę nasza wyobraźnia.
Funkcjonalność szkła połączona z jego estetyką stwarza szansę na niepowtarzalną personalizację pomieszczeń. Stąd powrót do łask m.in. szkła ornamentowego. Wykorzystując całą paletę stylistyki wizualnej i dziedzin sztuki możemy kreować wnętrza w najróżniejszych stylach – od klasycznego i vintage, przez industrialny, po nowoczesny czy modernistyczny. Ostateczny wybór zależy tylko od indywidualnego poczucia estetycznego.
W dobie rosnącej świadomości proekologicznej ważne jest stosowanie materiałów minimalizujących negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko.
- Decydując się na szkło do wnętrz wpisujemy się w ten pozytywny trend. Przyjazną planecie przestrzeń pozwolą wykreować produkty posiadające specjalną deklarację środowiskową (EPD), świadczącą o ich neutralnym wpływie na środowisko na każdym etapie życia. Przykładem tak certyfikowanych, sprawdzonych i neutralnych dla planety rozwiązań jest szkło prysznicowe Timeless z trwałą powłoką antykorozyjną czy ekologiczne lustro Miralite Pure pozbawione ołowiu – dodaje Magda Lipińska.
Równie ważną kwestią jest bezpieczeństwo użytkowników. I tu szkło do wnętrz może pochwalić się wyjątkowymi właściwościami. Dzięki procesowi hartowania cieszy się ono doskonałą trwałością i gwarantuje nam skuteczną ochronę zarówno podczas wypoczynku, jak i radosnych aktywności. Mamy zatem z czego wybierać, w zależności od planowanego umiejscowienia i przeznaczenia szkła.
Funkcjonalność, komfort, estetyka oraz neutralność środowiskowa współczesnego szkła do wnętrz pozwalają na kreowanie sprzyjających planecie, eleganckich przestrzeni zgodnych z ideą wellbeingu. Dzięki niemu przebywanie w domach, biurach i innego typu obiektach staje się prawdziwą przyjemnością, niepozbawioną szacunku dla środowiska naturalnego. Oto dowód na to, że wysokiej jakości szkło zaprowadza harmonię nie tylko we wnętrzach, ale i w przyrodzie, tworząc wspaniałe miejsca do życia w duchu zrównoważonego rozwoju.