Nowoczesne mieszkanie w odcieniach szarości ocieplone drewnem

W tym mieszkaniu funkcjonalność, industrialne klimaty i ciekawe rozwiązania aranżacyjne wzajemnie się przenikają, tworząc nowoczesny, wygodny i inspirujący apartament dla rodziny. Za projekt odpowiada projektantka wnętrz Justyna Kolasińska.

Autor: housemarket.pl 31 sierpnia 2021 16:10

Z apartamentu na ostatnim piętrze rozciąga się piękny widok na panoramę Warszawy. Z okien salonu widać korony drzew i wyrastające pośród nich wieżowce oraz kopułę kościoła projektu Dominika Merliniego. Stumetrowe mieszkanie to dom dla rodziny z dwiema córeczkami. Justyna Kolasińska zaprojektowała je tak, by spełniało wszelkie oczekiwania inwestorów, było praktyczne, funkcjonalne, a jednocześnie dobrze zaprojektowane oraz wykończone materiałami najwyższej jakości.

Wchodząc do mieszkania, już od progu mamy wrażenie bardzo dużej przestrzeni. To nie tylko zasługa metrażu, lecz także zabawy odbiciami, które w holu zaproponowała projektantka. Pojemne szafy kryją się za lustrzanymi taflami zestawionymi z ceglaną okładziną ścienną Elkaminodom. Loftowe inspiracje widoczne są już w przedpokoju. Antracytowy mikrocement na podłodze (Bautech, wykonawca Novaforma) oraz przeszklone drzwi łazienkowe z czarnymi, metalowymi szprosami (Baranowscy Studio) wprowadzają industrialny klimat. Tapicerowane żółte siedzisko, także z Baranowscy Studio oraz dowcipny neon-palma z Twórczywo zapowiadają wnętrze pełne stylistycznych niespodzianek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Salon połączony z aneksem kuchennym jest jasny i przestronny. To stąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Ogromne okna zajmują jedną ze ścian pomieszczenia. Taki układ mógłby wydawać się kłopotliwy, lecz nie dla Justyny Kolasińskiej. Rozwiązanie, które zaproponowała w aneksie kuchennym, jest urocze, praktyczne i bardzo oryginalne. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń strefy dziennej, projektantka zdecydowała się umieścić szafkę ze zlewem Elleci w świetle sięgającego od podłogi do sufitu okna. Zamontowana została ona w sposób, który nadal umożliwia uchylanie skrzydła, ponieważ blat nie wchodzi w okienny glif. Ściany tej części salonu wyłożono wspomnianą wcześniej okładziną Elkaminodom, którą zastosowano także w holu.

Jej ciepły odcień łagodzi industrialny sufit wykończony betonowym tynkiem marki Benjamin Moore i techniczne oświetlenie marki Spotline. Pięknie kontrastuje również z fornirowanymi frontami wysokiej części zabudowy kuchennej. Ciąg kuchenny z dwóch stron zamykają lśniące bryły – lustrzanej głębokiej witryny I stalowej lodówki wolnostojącej. W zabudowie zrezygnowano z wiszących szafek. Dolne, mają jasne lakierowane fronty i blat wykonany z ekologicznej masy kwarcowej – Ecomalta.

Podłoga w salonie to przemysłowy parkiet z różnych gatunków egzotycznego drewna. Architektka zaproponowała do niego meble w naturalnym, jasnym odcieniu – regał oraz stół Pablo formy Hoom stojący na umownej granicy kuchni i salonu. Jego ascetyczną formę urozmaicają designerskie krzesła Vitry, Kartella i Petite Friture oraz swobodna kompozycja jedwabnych abażurów lamp marki Ramko. Kuchenny blat doświetlają kinkiety na wysięgnikach stylistyką nawiązujące do lamp biurkowych.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych