Nowoczesne mieszkanie we wszystkich odcieniach szarości

Wygodne do mieszkania, praktyczne w użytkowaniu, pięknie i spójnie wykończone. Przedstawiamy krakowski projekt Ewy Tabakowskiej z pracowni Grid.

Autor: housemarket.pl 15 grudnia 2021 12:03

Mieszkanie znajduje się w dzielnicy mieszkaniowej Prądnik Czerwony w północnej części Krakowa. Kupione zostało na ryku wtórnym z pełnym wyposażeniem. Nowi właściciele początkowo chcieli wprowadzić jedynie drobne, kosmetyczne poprawki i korekty.

- Skończyło się, jak to zwykle bywa w takich przypadkach. Z dawnego wnętrza została tylko drewniana podłoga – śmieje się architektka.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod kontrolą

W apartamencie o powierzchni 90 metrów kwadratowych zamieszkała para, która uwielbia minimalistyczny, bardzo nowoczesny styl urządzania wnętrz. Już podczas wstępnej rozmowy z architektką jasno określili swoje mieszkaniowe preferencje. Ich przyszły dom powinien sprzyjać wypoczynkowi po pracy. Na realizację projektu było bardzo dużo czasu, bo aż 12 miesięcy, co umożliwiło dopracowanie go w najmniejszym detalu. Kolorystyka wnętrza oscyluje wokół palety bieli i szarości. Elementy wykończeniowe w kolorze naturalnego dębu nadają przestrzeni przytulnego charakteru i wizualnie ocieplają aranżację. Bardzo ważny dla przyszłych właścicieli był także praktyczny wymiar projektu. Każdy przedmiot ma tu swoje określone miejsce. Takie podejście do wnętrza sprzyja zachowaniu ładu i porządku.

- Gospodarze bardzo dużo podróżują, ze świata przywożą liczne pamiątki, zaprojektowanie dla nich miejsc do ekspozycji również było ważnym elementem projektu – mówi Ewa Tabakowska.

Strefa wejścia

Krakowskie mieszkanie to długi hol prowadzący do przestrzeni dziennej – salonu połączonego z aneksem kuchennym – sypialnia, oraz łazienka i toaleta.

- Jednym z najtrudniejszych wyzwań projektowych okazała się aranżacja holu, prowadzącego do części dziennej – wspomina Ewa Tabakowska. - Głównym założeniem było uzyskanie minimalistycznego charakteru tej przestrzeni oraz zastosowanie trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów wykończeniowych – dodaje.

Architektka zdecydowała się na wykończenie ścian oraz drzwi w strefie wejścia tynkiem firmy Metropolis z oferty salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Znakomitej jakości tynk doskonale imituje beton i nadaje wnętrzu wyjątkowego, postindustrialnego charakteru. Efekt ten jest widoczny szczególnie w zestawieniu z czarnym osprzętem elektrycznym i czarnymi klamkami.

- Zastosowanie tynku imitującego beton firmy Metropolis, zarówno na ścianach, jak i na drzwiach holu, pozwoliło na uzyskanie spójnego i harmonijnego efektu – mówi architektka. - Przeciwwagę dla surowego tynku stanowi biała, gładka powierzchnia frontów meblowych, za którymi znajdują się pojemne szafy. To zaskakujące zestawienie wzajemnie się uzupełnia i stanowi spójną, zrównoważoną kompozycję – opowiada o projekcie Ewa Tabakowska.

Część dzienna

Zastosowanie materiałów wykończeniowych najwyższej jakości było jednym z priorytetów inwestorów. Dlatego w strefie dziennej – salonie połączonym z aneksem kuchennym, wykorzystano spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam. Pojawiają się one w formie blatu kuchennego oraz jako okładzina ściany. Spieki kwarcowe mają o wiele większy wachlarz zastosowań – z powodzeniem kładzione są na podłogach, stosowane jako elementy mebli oraz elewacje.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych