Nowoczesne wnętrze. Natura z efektem 3D

Autentyczność to dziś jedna z najbardziej poszukiwanych cech w świecie wykończenia wnętrz. Tworząc produkty inspirowane naturą, producenci dokładają starań, by płyty, laminaty i blaty jak najwierniej pokazywały piękno drewna, kamienia, betonu czy tekstyliów.

Autor: housemarket.pl 30 czerwca 2017 12:55

Specjaliści nieustannie pracują nad nowymi dekorami i strukturami powierzchni. Przygotowują na każdy sezon coś zupełnie innego. Pfleiderer przedstawia sześć kolejnych propozycji wykończenia powierzchni, które otwierają jeszcze większe możliwości odwzorowania różnych materiałów i stworzenia unikalnych estetycznie propozycji.

Oceniając meble, czy elementy aranżacji wnętrz zwracamy uwagę na ich formę, funkcję i wzór w jakim są utrzymane. Ale nie tylko. Jakże często, patrząc nie potrafimy powstrzymać się przed dotknięciem poszczególnych produktów. Zbadaniem opuszkami palców ich struktury... Brzmi znajomo? Struktura powierzchni wszystkich materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz ma równie duże znaczenie jak inne cechy wizualne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Vermont to struktura imitująca łupki. Charakteryzuje się łagodnymi załamaniami i delikatnymi zarysami warstw i lekką surowością głębszych poziomów. Propozycja ta doskonale sprawdzi się w przypadku dekorów naśladujących kamień, materiał i metal - zwłaszcza tych utrzymanych w ciemniejszych barwach.

Dekorom kamiennym i betonowym dedykowana jest również struktura Solid Granite, którą cechuje delikatna głębia, subtelne zarysy i matowa jedwabna powierzchnia. Ta szorstka, ale jednorodna struktura imitująca naturalna skałę, odznacza się ostrymi krawędziami i precyzją szczegółów.

Z kolei Riverwood to propozycja, która powstała z myślą o wzorach inspirowanych drewnem. To doskonała mieszanka przenikających się i wspaniale się uzupełniających matowych i lśniących fragmentów płyty. Układające się w pasy słoje tworzą nieregularną całość. Riverwood pozwala na kombinacje z niemal wszystkimi dekorami imitującymi drewno. Jednokolorowe dekory przypominają w tej strukturze lakierowane drewno.

Trickle to liniowa struktura o orientacji pionowej przypominająca zasłonę z cieniutkich wodnych zacieków. Nieregularnie ułożone matowane rowki dają efekt żywej gry światła i cieni. Przerywane tu i ówdzie linie oraz drobne sęki nadają jej organicznego powiewu. 

Równie wszechstronna jest Crocket. Struktura ta odznacza się grubo tkanymi włóknami przecinającymi się niemal pod kątem prostym oraz powierzchniami przypominającymi wytłaczane struktury. Dzięki temu zabiegowi doskonale współgra z najróżniejszymi dekorami, podkreślając surowość rustykalnego drewna oraz eksponując przebieg włókien w przypadku dekorów imitujących materiał. Struktura łagodzi proste linie dekorów graficznych, a w przypadku dekorów jednobarwnych uwypukla właściwości naśladujące materiał. Warto przy tym pamiętać, że propozycja ta może być stosowana w przypadku mebli i wykończenia wnętrz jedynie w orientacji pionowej.

To samo dotyczy filigranowej Steel, która imituje szczotkowaną stal szlachetną. Załamujące się nieregularnie na drobnych ostro szlifowanych krawędziach światło tworzy efekt wyjątkowej autentyczności, nadając powierzchni luksusowego wymiaru. Jednokolorowe dekory zawdzięczają temu wykończeniu szlachetny i metaliczny blask. Szczególnie korzystnie Steel wypada w kompozycji z dekorami metalicznymi, efektownie podkreślając wartość miedzi, mosiądzu, platyny, srebra i zło

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych