Nowoczesne wnętrze: stary dom po remonciePublikator - dobrzemieszkaj.pl - 26 lipca 2016 13:27


Stary dom z 1950 roku potrzebował gruntownego liftingu i powiększenia. Zobaczcie, jak z tym zadaniem poradzili sobie architekci.


Mimo, iż budynek był stary, architektura betonowej kostki była mocno osadzona w modernistycznej tradycji architektonicznej. Właściciele chcieli, aby dobudówka harmonizowała ze współczesnym klimatem starej części domu, a całość miała być utrzymana w nowoczesnej stylistyce.  

Oryginalny kształt bryły budynku opierał się o dwa prostokąty - jeden bardziej rozłożysty, drugi węższy i wyższy (w tej części bryły znajdowało się mniejsze, drugie piętro). Architekci z pracowni Nature Humaine stworzyli nowoczesny dom, powiększając jego powierzchnię o dodatkowy, prostokątny element bryły, wypełniający wolną przestrzeń nad parterem i przyjmujący formę prostopadłego do starej bryły, prostokąta, który rozciąga się w głąb działki i wyznacza przestrzeń znajdującego się tam tarasu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Delikatnie asymetryczna bryła stworzyła idealną bazę do wykreowania ultranowoczesnego, minimalistycznego wnętrza, pełnego oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań. Dom ma w sumie trzy kondygnacje: parter, piętro i piwnicę. Pomieszczenia na parterze rozplanowano wokół centralnego rdzenia, wykończonego fornirowanymi płytami w ciemny, egzotycznym kolorze drewna i drobnym przeszkleniem, odsłaniającym znajdującą się wewnątrz rdzenia klatkę schodową. Ten efektowny i nietuzinkowy element architektoniczny stał się głównym punktem aranżacji wnętrza. 

Więcej na ten temat tutaj.